Michal Majer Futbal

O víťazovi Zimného pohára rozhodli až penalty

Finálové obsadenie bolo na turnaji Zimný pohár – Pohár jesenných majstrov veľkým prekvapením. Záverečného zápasu sa totiž nezúčastnil ani jeden tím z vyšších líg. O cennú trofej preto bojoval treťoligista so štvrtoligistom. Napriek tomu ponúkol finál

//FINÁLE://

Viťo Team – Kotalští orli/Gardena 2:2 (1:1, 3:2 p.k.) Góly: P. Jančiar 2 – J. caban, R. Ševčík, ŽK a ČK: J. Caban (Kot. orli/Gardena).

Finálové stretnutie začali obe mužstvá opatrne. Na otvárací gól z kopačky Petra Jančiara odpovedal ešte do polčasu Jozef Caban. Po prestávke začala byť hra mierne nervóznejšia a strelec vyrovnávajúceho gólu Caban musel odísť po druhej žltej karte z ihriska. Domáci síce presilovku nevyužili, ale krátko po jej skončení poslal Viťo team opäť do vedenia Jančiar. Hostia sa nevzdávali a dve minúty pred koncom riadneho hracieho času skončila v sieti Ševčíkova krížna strela. V penaltovom rozstrele mali pevnejšie nervy hráči Viťo Teamu, keď v štvrtej sérii premenil penaltu Sámel a na opačnej strane Kyjanicovu strelu vyrazil gólman Porubský do žrde.

Za najlepšieho hráča turnaja bol vyhlásený Peter Kulišiak (Viťo Team), za najlepšieho brankára Erik Kováčik (Kotalští orli/Gardena). Najlepším strelcom sa s ôsmymi gólmi stal Stanislav Václavík z Tigers United. 50 divákov. Stretnutia rozhodovala trojica V. Kosec, I. Sádovský a P. Plavec.