Monika Obrtalová Iné športy

O víťazovi rozhodlo záverečných 40 sekúnd

Banskobystrickí futsalisti po mesačnej prestávke v Openligovom kolotoči cestovali na svoj štvrtý zápas do Žiliny. V stretnutí o 3. miesto v tabuľke MIBA podľahla Žirafe Žilina 4:6, keď domáci rozhodli o svojej výhre 40 sekúnd pred koncom.

ŽFA Žirafa Žilina – MIBA Banská Bystrica 6:4 (3:2)

Góly: Lysík 2, Ďuratný, Brezničan, Valášek, Kubovich – Giertl V., Výboh, Polák, Willwéber ŽK: Brezničan, Valášek – Zehnal, Willwéber Rozhodovali: Remeň, Janíček 50 divákov

Do zápasu lepšie vstúpili domáci, ktorí si svojou aktivitou a po chybách hostí vytvorili šance aj s dvoma gólovými vyústeniami. Hostia od začiatku pôsobili ospalým dojmom, chýbal im pohyb a nevedeli sa presadiť. Postupne sa však zlepšenou hrou vrátili do zápasu, keď znížili na 1:2 zásluhou V. Giertla. Po niekoľkých nepremenených šanciach na obidvoch stranách domáci skórovali na 3:1. Do polčasu sa Bystričanom podarilo znížiť krížnou strelou Poláka na 2:3.. Do druhého polčasu MIBA nastúpili s cieľom zvrátiť nepriaznivý stav.

Zápas pokračoval s príležitosťami na oboch stranách. Avšak prví udreli opäť domáci, ktorí zvýšili svoje vedenie už na 4:2. Hostia nezvesili hlavu a dokázali svojou aktivitou vyrovnať gólmi Výboha a Willwébera. Dvadsať sekúnd pred koncom za nerozhodného stavu, MIBA zbytočným šiestym faulom darovala Žilinčanom 10 metrový trestný kop, ktorý domáci hráč premenil. Potom hostia začali hrať powerplay, z ktorej pramenil ďalší gól do prázdnej brány a konečný výsledok 6:4 v prospech domácej Žirafy.

Ondrej Výboh (vedúci MIBA Banská Bystrica): „Na našej hre bola cítiť dlhšia prestávka v lige. Na začiatku zápasu sme pôsobili zaspatým dojmom, kedy sme súperovi darovali množstvo šancí, z ktorých pramenili úvodné dva góly. Potom sme sa „zobudili“ a vrátili sme sa do zápasu. Celé stretnutie sa nieslo bojovným futsalom na obidvoch stranách. Nás môže mrzieť záver stretnutia, kedy sme našou nedisciplinova­nosťou prišli o cenný bod zo Žilinskej pôdy.“