Nitrianski basketbalisti nečakane podľahli hráčom Banskej Bystrice

Už od začiatku stretnutia začali mierne lepšie domáci hráči. V priebehu úvodných minút sa im darilo držať mierne vedenie. Nitru nebrzdil ani fakt, že sa musela zaobísť bez skúseného Žvana, ten pre zranenie nohy na zápas nenastúpil.

Rastislav Búgel
Ilustračný obrázok k článku Nitrianski basketbalisti nečakane podľahli hráčom Banskej Bystrice

V prvej štvrtine stretnutia sa z domáceho poľa najviac presadil Kovačevič. Ten skóroval ako na bežiacom páse. Z 28 bodov domáceho tímu vsietil presne polovicu práve on.

Nitranom sa v druhej štvrtine nedarilo odskočiť od tabuľkovo slabšieho súpera. Ten si práve dobrou hrou a tímovým výkonom postupne vytváral podmienky na zvrat. Bystričania sa postupne doťahovali na domáci tím. Po prvej polovici stretnutia už hostia viedli 6-bodovým rozdielom (47:53).

V treťom dejstve zápasu sa oba celky pustili do razantnejšieho napádania. Ani jeden nechcel urobiť osudnú chybu a tak boli boje o každý kôš na bežnom poriadku. Rozdiel skóre sa však nepodarilo výraznejšie zmeniť ani jednému tímu a oba celky zaznamenali v predposlednej časti zápasu rovnako po 17 bodov.

Urbanovi zverenci nastúpili do poslednej časti zápasu s jasným cieľom, zvrátiť stav v svoj prospech. V snahe o vyrovnanie a otočenie zápasu však narobili nespočetné množstvo chýb. Otvorená hra však hráčov spod Zobora vyšla poriadne draho. Súper trestal každé zaváhanie a tak si Nitrania pripisujú svoju prvú prehru v sezóne za nepriaznivého stavu 84:102.