Michal Majer Hokej

Nevýrazné výkony Baranov pokračujú

Ani reprezentačná pauza nedostala banskobystrických hokejistov na koňa. V zápase na ľade Popradu pokračovali v malátnych výkonoch a zaslúžene odchádzajú spod Tatier bez bodu. Pred play-off bije do očí najmä strelecká nemohúcnosť Baranov, ktorí v posl

HK Poprad – HC'05 Banská Bystrica 3:1 (2:0, 1:0, 0:1)

Góly: 2. Lapšanský, 14. Klouda, 40. Kledrowetz – 57. Tománek

Rozhodovali: Hradil, Mikula (obaja ČR) – Gajan, Smrek, vylúčení: 4:5, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, 3758 divákov

Duel medzi kamzíkmi a baranmi spod Urpína bol považovaný za šláger kola a prilákal do hľadiska aj početnú účasť divákov. Popradčania nastúpili bez svojho kapitána Krotáka, ktorý na tréningu utrpel zranenie nohy. Od úvodného buly kamzíci ukázali záujem poslať baranov znova domov s prehrou. Pustili sa do nich s nevšednou chuťou a bývalý exbrankár Popradu Šimonovič už v 2. min inkasoval úvodný gól po peknej prihrávke Mlynaroviča spoza jeho brány, keď delovkou takmer od modrej ho prekoval Lapšanský. Uplynulo dačo cez desať minút a na ukazovateli skóre bolo 2:0 po strele Kloudu. Domáci po celú úvodnú tretinu mali hru v rukách, len škoda, že nepremenili ďalšie vyložené šance, ktoré Šimonoviča poriadne zahrievali. Na prekvapenie Banskobystričania v úvodnej dvadsaťminútovke vážnejšie takmer neohrozili domácu bránu!

V strednej časti hry sa hostia väčšmi objavovali pred Lipovského bránou, ale bez výsledného efektu. Kamzíci bažili po treťom góle, mali aj šance, no ani oni sa presnosťou pred Šimonovičovou bránou zvlášť nevyznamenávali. Hra sa prelievala z jednej strany ihriska na druhu, dramatického hokeja bolo málo, nepresností na paliciach hráčov dostatok. Šimonovič vyriešil pár ošemetných akcií pred svojou svätyňou, domáce publikum prevolávalo „my chceme gól!“ Zato sa častejšie vylučovalo. Avšak 40. sekúnd pred sirénou vypočul ich želanie gólom domáci Kledrowetz.

Už v druhej minúte záverečnej časti mohol padnúť ďalší gól do brány baranov, ale Mlynarovič ideálnu prihrávku priamo pred Šimonoviča spálil. Hra mala rýchlejší spád, súperi chceli dať gól, pri hre 4:4 mohol z peknej otočky zvyšovať Kasík. Je zaujímavé, že súperi nevyužii ani jednu výhodu presilovky! Diváci videli na oboch stranách zopár pekných akcií i zákrokov brankárov – Šimonovič ich riešil častejšie, gólovy efekt bol nulový. Avšak s pribúdajúcim záverom hra pomaly strácala na kráse, akoby súperi boli s výsledkom spokojní. Pokazil to po brejku v 57.min Banskobystričan Tománek, ktorý dal čestný úspech hostí. Tí hrali aj power play, no nič sa už nezmenilo.

Hlasy trénerov:

Ján Jaško, tréner Popradu: „Samozrejme, že nás teší víťazstvo, lebo pred zápasom sme mali trošku problémy. Nenastúpil zranený Kroták a tesne pred zápasom nemohol hrať ani Kmiť. Narýchlo sme poskladali druhý útok, ale aj štvrtý útok. Obidva sa však zhostili svojej úlohy dobre. Naštartovali nás k víťazstvu. Dve tretiny sme mali hru v rukách, v ostatnej tretine sme sa viac zamerali na udržanie výsledku. Teší nás, že vstupujeme do play off z druhého miesta.“

Milan Staš, tréner Banskej Bystrice: //„Hneď úvodný gól domácich, ktorý určil ďalší vývoj zápasu, nás zaskočil. Dosť sme sa trápili, viazla nám rozohrávka v obrannom pásme smerom do stredu a veľa sme toho ani v útoku neurobili. Domáci podali dobrý výkon hlavne v obrane a nepustili nás do veľa šancí. Nebol to pre nás dobrý zápas. Jediným pozitívom bolo, že sme vyhrali záverečnú tretinu. Gól prišiel neskoro, nebol čas na zvrat.“ //