Michal Majer Hokej

Kto zastaví Bystricu?

V 14. kole hokejovej extraligy sa hokejisti HC´05 Banská Bystrica predstavili na ľade Trenčína. Aj vďaka výbornému výkonu brankárskej dvojky Fedora sa nakoniec naši hokejisti opäť tešili z víťazstva. Bez bodu Barani odchádzali naposledy z ľadu v prvo

**Dukla Trenčín – HC 05 Banská Bystrica 1:4 (0:1, 1:1, 0:2) **

Góly: 26. Pardavý (Lintner) – 9. Rumpel (Hvila, Vantroba), 36. Rumpel (Šechný, Kolba), 47. Kútny (Paľov), 60. Šechný (Hvila) Vylúčení: 7:7, presilovky: 0:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Rudý – Orolin, Štefik, 2340 divákov

Trenčín: Hiadlovský – Bolf, Hruška, Lintner, S. Tomko, Hlavačka, M. Chovan, Turoň – Gašparovič, Vala, Koložváry – Pardavý, Ölvecký, T. Melichárek – Tybor, Ďuriš, M. Filo – Ružička, P. Kopecký, Jarábek Banská Bystrica: Fedor – Cebák, Biro, Kolba, Vantroba, Vizváry, Cunik, Kubka, Bambúch – Tománek, M. Hudec, Ján Sýkora – Rumpel, Šechný, Hvila – A. Bezák, Paľov, Kútny – Vartovníka, Bendik, Heizer

Priemerný hokej v 1. tretine korunoval jediný gól hostí z presilovky, ktorého regulárnosť si však hlavný rozhodca Rudý nechal ešte potvrdiť videorozhodcom. Do konca tretiny na ľade potom už veľa vzruchu nebolo a tak sa čakalo, či bude druhá zaujímavejšia. Viac oživenia do nej priniesli domáci, ktorým sa vďaka Pardavému v 26. minúte podarilo vyrovnať. Hostia preto museli pridať a nakoniec sa im opäť v presilovke podarilo zvýšiť, keď autorom ich druhého gólu bol opäť Rumpel. V tejto chvíli sa ukázala sila ich druhého útoku, ktorý bol nasadzovaný na presilovky.

V tretej časti zápasu sa čakal nápor domácich, aby zvrátili nepriaznivý stav. Mali na to aj príležitosť, keď od 40. minúty hrali presilovku o dvoch hráčov. Nevyužili však ani ďalšiu. Naopak, hostia ukázali svoju silu, po sformovaní útokov zlepšili defenzívu a Paľov pridal dôležitý tretí gól. Dukla sa síce snažila o zníženie dvojgólového rozdielu, ale hostia ich do vážnejšej šance nepustili. Boli vyzretejším kolektívom a dokázali, že ich postavenie na popredných miestach tabuľky je zaslúžené. Štvrtý gól tesne pred koncom dal do prázdnej bránky najlepší bystrický hráč Šechný.

Hlasy trénerov: Dušan Gregor, tréner Trenčína: „Nepremenili sme ani jednu presilovku, čo sa nesmie opakovať. Nesmieme tak zahadzovať gólové príležitosti, čo sa potom prejavuje v nesústredenosti v obrannej hre.“

Miroslav Chudý, asistent trénera B. Bystrice: „Nás upokojil druhý gól v presilovej hre, čo prinútilo domácich otvoriť hru. To sme využili na zvýraznenie výsledku.“