Monika Obrtalová Futbal

Konečne víťazstvo!

V 9. kole futbalovej Corgoň ligy privítala Dukla na Štiavničkách súperov z Trenčína. Domáci uštedrili hosťom lekciu z efektívnosti, keď vyhrali 2:0.

Dukla B. Bystrica – AS Trenčín 2:0 (2:0) Góly: 17. Hlinka, 33. Jakubko. Rozhodca Sedlák, ŽK: Hučko, Poljovka, Turňa, ČK: 76. Hučko za druhú ŽK – Peltier, Kleščík, Depetris, 1380 divákov.

Dukla B. Bystrica: Belic – Turňa, Poljovka, Kupčík (58. Chupáč), Hučko – Hlinka (46. Prekop)- Ľupták, Bažík, Pančík – Laksík (63. Brašeň), Jakubko AS Trenčín: Volešák – Godál, Kleščík, Ševela, Holúbek – Peltier, Horváth, Štefánik (53. Malec), Hlohovský (53. Mazáň) – Salinas (76. Čogley) – Depetris

Domáci uštedrili hosťom lekciu z efektívnosti. Najskôr sa s nimi pretláčali o stred ihriska, príliš sa dopredu nehrnuli a ak áno, tak bez presnejšej trefy. Prvý pokus na bránku sa však v 17. min skončil gólom, po dlhom centri Turňu skončila hlavička Hlinka od brvna v sieti. Potom nastali ďalšie hluché minúty zo strany Dukly, až sa po Laksíkovom centri jemnúčko technicky oprel do lopty Jakubko a k ľavej žrdi v 33. min zvýšil. Trenčania nehrali kombinačne zle, vo svojej ofenzívnej snahe pôsobili sympaticky, vo finálnej fáze však zlyhávali. V 10. min z diaľky mieril skôr propagačne prvýkrát medzi žrde Horváth, v 19. min zasa prečíslenie zle vyriešil Hlohovský a obe akcie napovedali, v čom ťahali hostia za kratší koniec, v chudobnej streľbe a v nedoťahovaní ak­cií.

V 26. min Peltier predsa len trochu viac vložil do strely tvrdosť a o minútu neskôr sľubne medzi uzdraveným Poljovkom a Kupčíkom naskočil Depetris opäť s nepresnou hlavičkou. Na Štiavničkách sa prvýkrát v podvečernom čase rozsvietili rekonštruované reflektory a príliš futalovej krásy neodhalili ani v druhom polčase. Z útočnej snahy Trenčania nič nevyťažili, dokonca ani vážnejšiu príležitosť a taká ďalekonosná strela, akú ukázal Salinas v 75. min, nemohla Belica vystrašiť. O minútu neskôr sa pobral po druhej žltej karte predčasne pod sprchy Hučko, snaha hostí streliť kontaktný gól vyšla naprázdno a Dukle stačilo len odkontrolovať priebeh na to, aby vyškolili strelecky neškodného súpera.