Monika Obrtalová Futbal

Keď nedáme gól, nemôžme vyhrať

Takto zhodnotil zápas posledného kola Corgoň ligy tréner futbalistov Dukly Banská Bystrica Štefan Zaťko. Dukla totiž na ihrisku v Zlatých Moravciach nedokázala streliť ani jeden gól. Naopak, jeden inkasovali a tak zo západného Slovenska odchádzajú be

**ViOn Zlaté Moravce – Dukla Banská Bystrica 1:0 (1:0) ** Gól: 10. Bernáth. Rozhodoval: Matúš, ŽK: pavlenda, Majerník, Orávik – Matúš, Považanec, Vajda. 1530 divákov.

Zostavy a striedania:
ViOn Zlaté Moravce: Kuciak – Pavlenda, Pavlovič, Majerník, Chren – Babic, Paur (86. Brčák), Hruška, Husár – Candrák (31. Orávik), Bernáth (46. Hodek)
FK Dukla Banská Bystrica: Belic – Pančík, Gyombér, Vajda, Savič (73. Kuzma) – Brašeň, Považanec (79. Augustín), Hlinka, Hučko – Slančík (60. Laksik), Matúš

Od úvodnej minúty sa hral obojstranne ofenzívne ladený futbal. Už v 2. min mali domáci výhodu priameho voľného kopu, Hruška spätnou prihrávkou vyzval na strelu Babica, ale jeho delovka neprešla až k Belicovi. V 10. min Pavlenda našiel Babica, ten posadil center na hlavu Bernátha, ktorý svojim premiérovým gólom v drese ViOnu otvoril gólový účet zápasu. V 20. min Pavlovičova prudká strela z 25 m tesne minula Belicovu bránu. Po polhodine hry Pančíkov center Hučko hlavou poslal len do náručia Kuciaka. V 36. min mohlo byť vyrovnané, ale Hlinkovu prudkú strelu spoza šestnástky Kuciak v poslednej chvíli odvrátil na rohový kop. Záver prvého polčasu patril Dukle, ale vážnejšiu streleckú príležitosť si hostia nevypracovali.

Po zmene strán začali domáci aktívnejšie a už v 46. min ponúkol Hruška streleckú príležitosť striedajúcemu Hodekovi, ktorý z hranice malého vápna netrafil bránu hostí. Vzápätí si obaja aktéri úlohy vymenili, ale ani Hruška nemal presnú mušku. V 48. min prišla rýchla kontra domácich, Paur vysunul Husára, ten však v koncovke pridlho váhal. V 66. min po faule Majerníka na Matúša v šestnástke mala Dukla výhodu pokutového kopu. Hlinka však z bieleho bodu napálil loptu len do žrde Kuciakovej brány. Z následného protiútoku Orávik sám zoči-voči Belicovi trafil len brankára Dukly. V 78. min Brašeňov center našiel v šestnástke Matúša, jeho hlavičke do protipohybu Kuciaka chýbali centimetre. Od tohto momentu sa hra prelievala z jednej strany na druhú, ale zakončenie chýbalo. V závere sa hostia snažili o vyrovnanie, ale domáci si tesné víťazstvo už ustrážili.

Hlasy po zápase:

Juraj Jarábek, tréner ViOn-u: „Dnes sme mali dobrý vstup do zápasu, keďže sme dali rýchly gól. Po polčase bola Dukla lepšia, behavejšia, nepremenila pokutový kop. V Trnave sme hrali lepšie ako dnes a nakoniec sme v závere nešťastne prehrali. Futbal je už taký. Dnes sme vďačný za tri body.“

Štefan Zaťko, tréner Banskej Bystrice: „Keď nedáme gól, nemôžme vyhrať. Tým je povedané všetko.“