Bystričania boli dobre naladení po triumfe v Poprade. Na martinskom ľade preto chceli zabojovať o tri body a podarilo sa!

Ilustračný obrázok k článku FOTO: Skvelý výkon bystrických baranov. V Martine ani raz neinkasovali!
5

Súboj piateho mužstva s lídrom tabuľky priniesol v prvej tretine taktický boj. Obe mužstvá predovšetkým pozorne bránili a tak sa strelci ťažšie dostávali do koncovky. Hostia sa mohli ujať vedenia v 4. min, ale Buc vo vyloženej šanci netrafil. O dve minúty neskôr minul bránku hostí Koyš. V 12. min sa domáci predčasne tešili z gólu Dokšina, ale rozhodca ho po porade s videorozhodcom neuznal pre posunutie bránky. Potom sa do útoku už viac tlačili hostia. So strelami Hickmotta a Luntera si Corbeil poradil, ale v 16. min Buc zblízka otvoril skóre zápasu. V 17. min Korostinovu strelu zrazili hostia nad bránku, v 18. min si s pokusom Surového poradil domáci brankár.

Aj druhá tretina priniesla zaujímavý hokej, stále sa na ľade niečo dialo. V 21. min sa zblízka nepresadil Koyš a vzápätí Corbeil vychytal Lamperov nájazd. Potom mohli hostia ďakovať Bacashihuovi, ktorý si poradil s viacerými dorážkami martinských hráčov. V 28. min mal čo robiť domáci gólman, aby chytil strelu Češíka. Na druhej strane dvakrát v dobrej pozícii netrafil Galamboš. V polovici stretnutia sa opäť vyznamenal bystrický gólman po strele Dokšina. Martinčania boli v tejto časti hry aktívnejší. V 34. min Tabaček vyskúšal Bacashihuu, ale ten bol veľkou oporou hostí. V 38. min sa ocitol Koyš sám pred brankárom, mieril však vedľa.

V úvode tretej tretiny mohol pridať druhý gól Bystričanov Sarault, ale skóre sa nemenilo. Pri presilovke hostia od 44. min zatlačili domácich do defenzívy a v 46. min Hickmott umiestnenou strelou zvýšil na 2:0. Martinčanov inkasovaný gól psychicky položil a ďalšie minúty sa potom hrali v réžii hostí. V 48. min mohol znížiť Varga, ale jeho teč skončil tesne vedľa. V 55. min výraznú prevahu „baranov“ premenil Surový na tretí gól. Hokejisti Martina boli prvé dve tretiny prinajmenšom vyrovnaným súperom favorizovaným Banskobystričanom, ale nedokázali prekonať gólmana Bacashihuu.

Juraj Halaj, asistent trénera Martina: „Bol to výborný zápas. Myslím si, že aj napriek prehre sme hrou potešili našich divákov. Zápas sme si prehrali v oslabeniach. Pri rovnovážnom počte sme hrali vyrovnanú partiu. Chlapci odviedli dobrý výkon, ale dnes to na kvalitného súpera nestačilo.“

Vladimír Országh, tréner Banskej Bystrice: „Videli sme obojstranne bojovné stretnutie. Dve tretiny sme hrali dosť profesorsky, postrácali sme veľa pukov v strednom pásme. Domáci nás dobre pokrývali, z čoho pramenili ich šance. Vtedy nás podržal brankár Bacashihua. Tretia tretina bola z našej strany najlepšia, zjednodušili sme našu hru a počkali si na šance. Tie prišli v presilovkách a obe sme využili.“

MHC Martin – HC'05 iClinic Banská Bystrica 0:3 (0:1, 0:0, 0:2)

• Góly: 16. Buc (Surový, Hickmott), 46. Hickmott (Surový, Maione), 55. Surový (Maione)
  • Rozhodcovia: Lokšík – Junek, Krajčík
  • Vylúčení: 2:2, presilovky: 0:2
  • 3000 divákov
  • MHC Martin: Corbeil – Tabaček, Dvořák, Salija, Brňák, Pulli, Leško, Michalčin – Korostin, Heizer, Koyš – Varga, Galamboš, Surovka, – Dokšin, Murček, Kadura – Rusina, Jurášek, Poliaček
  • HC'05 iClinic Banská Bystrica: Bacashihua – Kubka, Ďatelinka, Matuškin, Mihálik, Wishart, Maione, Cebák, Bezúch – Buc, Surový, Hickmott – Lamper, Češík, Matoušek – Lunter, Sarault, Tománek – Róth, Tamáši, Truchno

Pozrite si v priloženej fotogalérii zábery zo zápasu!

V OBRAZOCH: Barani v Martine s triumfom 3:0