Po troch tretinách bol stav zápasu v Košiciach vyrovnaný. Nakoniec sa však z triumfu tešili bystrickí hokejisti.

Ilustračný obrázok k článku FOTO: Dráma na košickom ľade. Víťazstvo baranov zariadil v nájazdoch Asselin
7

Hostia sa dostali do vedenia v polovici úvodnej tretiny, keď zásluhou Bubelu zužitkovali hneď svoju prvú väčšiu príležitosť. Iba štyri sekundy pred prvou prestávkou náskok zdvojnásobili, autorom prvého z gólov „do šatní“ v tomto zápase bol Surový.

Domáci však cez prestávku nezložili zbrane a už v 22. minúte znížil na rozdiel jediného gólu Šedivý. Košičanom sa podarilo vyrovnať ešte v druhej tretine po tom, ako v 39. minúte Dudáš prekonal Lassilu v bránke Banskej Bystrice.

Tá sa vrátila do vedenia v 48. minúte, ale ani presný zásah Bortňáka ešte nepriniesol rozuzlenie. O štyri minúty neskôr totiž Košice opäť vyrovnali, tentoraz to dokázali vďaka Miklíkovi. Odpovedať zvládli dokonca aj na gól Ďatelinku z 55. minúty, ktorý musel odobriť videorozhodoca, keďže Suja vyrovnal v čase 59:13 na 4:4 a poslal šláger dohrávaného 49. kola do predĺženia. V ňom už domáci brankár Habal ani Lassila neinkasovali a o víťazovi tak museli rozhodnúť až samostatné nájazdy, v ktorých uspela Banská Bystrica. Exekútorom víťazného nájazdu sa stal Asselin.

Marcel Šimurda, tréner Košíc: „Videli sme výborné stretnutie, dovolím si tvrdiť, že malo parametre play off z každej stránky. Išlo to až do samostatných nájazdov, ktoré sme nezvládli, ale myslím si, že naši chlapci podali výborný a bojovný výkon. Doťahovali sme stav zápasu, takže im ďakujem za výkon a verím, že máme na čom stavať do play off.“

Vladimír Országh, tréner Banskej Bystrice: „Myslím si, že sme videli divácky atraktívny zápas z oboch strán. Mali sme dobrý začiatok, viedli sme 2:0, škoda druhej tretiny, v ktorej sme na pár momentov vypadli z rytmu. Veľmi sa mi páčila naša hra v tretej tretine, aj keď súper vyrovnal, išli sme za víťazstvom. Škoda vyrovnávacieho gólu pri power play, v predĺžení sme mali niekoľko veľmi dobrých šancí. Obaja brankári chytali veľmi dobre, v nájazdoch sme boli šťastnejší, ale myslím si, že za výkon sme si zaslúžili bod navyše.“

HC Košice – HC'05 iClinic Banská Bystrica 4:5 pp a sn (0:2, 2:0, 2:2 – 0:0, 0:1)

• Góly: 22. Šedivý (Suja, Miklík), 39. Dudáš (Nagy, Miklík), 52. Miklík (Suja, Nagy), 60. Suja (Čížek, Miklík) – 10. Bubela (Brittain), 20. Surový (Asselin), 48. Bortňák (Kabáč), 55. Ďatelinka (Lamper), rozh. sam. nájazd Asselin
  • Rozhodovali: J. Konc, Baluška – Výleta, Stanzel
  • Vylúčení: 3:9
  • Presilovky: 2:1
  • 4158 divákov
  • Košice: Habal – Šedivý, Čížek, Dudáš, Kessel, Pulli, Matejka, Novotný, Ovčačík – Nagy, Suja, Miklík – Jenčík, Hovorka, Kafka – Šoltés, Boltun, Hričina – Koyš, Petráš, Klíma
  • Banská Bystrica: Lassila – Kubka, Ďatelinka, Pretnar, Mihálik, Delisle, Trecapelli, Gabor, Sedlák – Hrnka, Surový, Lamper – Hohmann, Bubela, Brittain – Skalický, Faille, Asselin – Bortňák, Češík, Kabáč

Pozrite si v priloženej fotogalérii zábery zo zápasu!

V OBRAZOCH: Barani v Košiciach bojovali až do nájazdov a triumfovali