Bystrickým hokejistom sa posledné zápasy darí. Ťahali šnúru troch víťazstiev a o body chceli zabojovať aj v Trenčíne!

Ilustračný obrázok k článku FOTO: Barani v Trenčíne potvrdili rolu favorita. S rokom sa lúčia na čele tabuľky
6

Stretnutie mohol už v 2. minúte odštartovať presným zásahom Trška, keď sa dostal medzi kruhy k nepokrytému puku, nastrelil ale len brankárove betóny. Na druhej strane pohrozila dvojica Lamper – Zigo, no prvý menovaný napokon mieril privysoko. Otvorenie gólového skóre prišlo v 6. minúte počas bystrickej presilovej hry, keď vyrazený puk poslal do bránky Trukhno. Už o 17 sekúnd sa hostia tešili opäť, osamotený pred bránkou tečoval strelu Maione. Trenčania ale dokázali udrieť tiež, počas presilovej hry sa presadil spred bránky z prvej Ručkay. Zlyhanie domácich hráčov v obrannom pásme využili Bystričania v 15. minúte, osamotený Hickmott upravil už na 1:3, no gólová prestrelka pokračovala a o zmenu skóre sa postaral na druhej strane Hossa.

Trenčiansky protiútok sa mohol na začiatku druhého dejstva podpísať pod vyrovnanie, Tužinský nastrelil ale len Košarišťana. Skóre sa napokon predsa len menilo, ale v prospech hostí – nepokrytý Buc si doslova vychutnal domáceho gólmana. Podobne na tom mohol byť Zigo či Maione, keďže domáca obrana odignorovala ich postavenie pri bránke, no Kutej svoj tím podržal. Hra následne patrila Bystričanom, ktorí preverili pozornosť domáceho gólmana skutočne vo veľkom, krátko pred koncom začali hrýzť i Trenčania, na Košarišťana ale recept nenašli.

Individuálnu šancu predviedol v úvode záverečného dejstva Lamper, keď oklamal brániaceho Pavúka, rútil sa dopredu, no Kuteja napokon neprekonal. Udrieť mohla i Dukla, avšak dobre postavený Sýkora medzi kruhmi stavil na prihrávku a tým zmaril svoju šancu. Úspešný bol až v 51. minúte Sýkora, keď využil puk, ktorý nechal pred bránkou Hudec. Necelých 5 minút pred koncom bola Trenčínu poskytnutá hra v početnej výhode, no šikovne brániaca Bystrica sa postarala o udržanie svojho vedenia. Hostia sa potom postarali aj o záverečnú bodku, v 58. minúte trafil Zigo pravý horný roh bránky a spečatil triumf svojho celku.

Josef Turek, tréner Trenčína: „Mali sme dobrý začiatok, ale bohužiaľ sme nedali góly. Dvakrát sme inkasovali a dostali sme sa pod tlak. Boli tam ale redukcie v zostave na tri päťky, zvýšili sme obrátky, ale šance sme neukončili gólmi. Góly tu, zdá sa, dáva iba Hossa a ďalší sa, žiaľ, k nemu nepridávajú.“

Vladimír Országh, tréner Banskej Bystrice: „Bol to pre nás veľmi ťažký zápas. Prvých desať minút sme začali veľmi dobre, boli sme aktívni a domácich sme do ničoho nepúšťali. Keď sme už ale viedli 2:0, začali sme hrať akýsi ľahkovážny hokej a domáci sa tak dostali do šancí a znížili. Hralo sa hore-dole, čo je možno zaujímavé pre fanúšikov, ale mne osobne sa to nepáčilo. V tretej tretine sme si naše vedenie chceli už len postrážiť, no domáci nám pripravili krušné chvíle. Znížili na rozdiel jedného gólu a vzápätí sme sa museli brániť. Našťastie sme to ale ubojovali k trom bodom.“

HK Dukla Trenčín – HC'05 iClinic Banská Bystrica 3:5 (2:3, 0:1, 1:1)

• Góly: 14. Ručkay (Bulík, Holenda), 17. Hossa (Tužinský, Bezúch), 51. Sýkora (Hudec, Pavúk) – 6. Truchno (Buc, Maione), 7. Maione (Truchno, Hickmann), 15. Hickmott (Truchno), 25. Buc (Truchno, Hickmott), 58. Zigo (Lamper, Češík
  • Rozhodovali: V. Baluška, M. Štefik – R. Výleta, J. Tvrdoň
  • Vylúčení: 3:3
  • Presilovky: 1:1
  • 2085 divákov
  • Trenčín: Kutej – Obšut, Drgoň, Bohunický, Holenda, Trška, Pavúk, J. Danko, Šefčík – Marc. Hossa, Sojčík, Bezúch – J. Ručkay, Bulík, Jak. Gašparovič – D. Hudec, J. Švec, T. Sýkora – Meidl, Tužinský, Pardavý ml.
  • Banská Bystrica: Košarišťan – Wishart, Maione, Matushkin, Luža, Cebák, Ďatelinka, Ťavoda – Buc, Trukhno, Hickmott – Lunter, Bortňák, Kafka – Lamper, Zigo, Róth – Tománek, Češík, Belluš

Pozrite si v priloženej fotogalérii zábery zo zápasu baranov v Trenčíne!

V OBRAZOCH: Barani na ľade Trenčanov nesklamali