Pod Dubňom vykorčuľovali barani proti siedmemu tímu tabuľky Tisport ligy. Rozhodne tak chceli posilniť svoju pozíciu na čele.

Ilustračný obrázok k článku FOTO: Barani prehrávali už v 1. minúte. Zo Žiliny si však vezú 3 body
6

Domáci už v prvom striedaní zápasu vážne pohrozili po 16-tich sekundách hry Hruškom, no hostia toto varovanie nezobrali dostatočne vážne, a tak prišiel trest. Holovič v 44. sekunde vystrelil a Konečný puk tečoval do siete bezmocného Lukáša. Hostia sa snažili vyrovnať, ale domácu dvojku v bráne, Maroša Mikoláša, nedokázali prekonať ani v presilovke, ktorú hrali od 8. minúty. Chvíľu po jej skončení mohli zvýšiť náskok vlkov Konečný s Klimentom, ale druhý menovaný situáciu 2 na 1 zakončil po prihrávke svojho spoluhráča iba strelou do pripraveného Lukáša. Hra bola vyrovnaná, šance bolo vidno na oboch stranách, ale príležitosti domácich boli predsa len o niečo nebezpečnejšie, no Lukáš si dával dobrý pozor. V záverečnej minúte však inkasoval aj Mikoláš, keď Asselin prihral medzi kruhy Faillemu, ktorý z prvej vyrovnal.

Žilina bola lídrovi súťaže aj naďalej vyrovnaným súperom. K dispozícii mala v úvode druhej časti aj presilovku, no hostia ju úspešne ubránili a postupne preberali iniciatívu. Vlci sa však obetavou hrou nenechali priveľmi zatlačiť pred Mikoláša a navyše hrozili z nebezpečných protiútokov. V 33. min. predviedol dva vynikajúce zákroky domáci gólman, keď ho neprekonal v nájazde Faille a v dorážke ani Asselin. Žilinčania nepotrestali ani ďalší faul Bortňáka v 2. tretine a v závere tretiny za to pykali. Faul na Juríka v 39. min rozhodcovia nepotrestali, v hre sa pokračovalo a Bubela z vrchu medzikružia poslal baranov prvý raz do vedenia. Domáci Marek Tvrdoň navyše musel predčasne pod sprchy po tom, čo po góle adresoval nadávky hlavným rozhodcom. Rozladení Žilinčania v závere tretiny ešte mohli vyrovnať Pospíšilom, ale pri jeho blafáku Lukáš podržal svoj tím.

V tretej časti hry sa domáci tlačili dopredu a snažili sa o vyrovnanie. Nepodarilo sa im to však ani v dvoch početných výhodách. Hráči majstra dobre bránili, napádali domácich neustále a nedovolili im získať veľa priestoru na zakončenie. V 49. min. sa pobili Mazanec s Kabáčom, ale bitka sa skončila zmierlivo a obaja kohúti si odsedeli aj desaťminútové tresty. Päť minút pred koncom mohol po prihrávke Švihálka vyrovnať Stupka, ale obstrelil okrem Lukáša aj bránu baranov. Necelé tri minúty pred koncom po obliehaní domácej brány musel proti výbornej Surového strele spomedzi kruhov zasiahnuť ešte lepšie Mikoláš. Hostia hrali umne, čo najďalej od svojej brány, ale po šanci Švihálka 113 sekúnd pred koncom získali domáci útočné pásmo a začali hrať v šestici. Ich hra bez brankára však nebola úspešná a majster si tri body za víťazstvo uchránil a ostal na čele súťaže.

Petr Rosol, tréner Žiliny: „Chcel by som mančaftu poďakovať, ukázal parádny bojovný a tímový výkon. Bohužiaľ sme nemali toľko šťastia, aspoň bod sme si za výkon zaslúžili. Prehrali sme, musíme ísť ďalej.“

Vladimír Országh, tréner Banskej Bystrice: „Mali sme katastrofálnu prvú tretinu, prvé striedanie prečíslenie, druhé striedanie gól. Žilina nás predčila vo všetkom a môžeme byť radi, že sa to skončilo 1:1. Od druhej tretiny sme sa zobudili, hrali sme lepšie, aktívnejšie a až na záver, kde sme si to zlými rozhodnutiami skomplikovali, to už malo svoju tvár. Pre nás to bolo dôležité víťazstvo, som rád, že chalani ukázali charakter a doslova vybojovali výhru.“

MsHK DOXXbet Žilina – HC'05 iClinic Banská Bystrica 1:2 (1:1, 0:1, 0:0)

• Góly: 1. Konečný (Holovič) – 20. Faille (Asselin), 39. Bubela (Hohmann, Bartánus)
  • Rozhodovali: Kalina, Stano – Korba, Jobbágy
  • Vylúčení: 2:5 na 2 min, navyše M. Tvrdoň 10 min.+DKZ za nešportové správanie, Mazanec – Kabáč obaja 10 min za zhodenie rukavíc
  • Presilovky a oslabenia: 0:0
  • 503 divákov
  • Žilina: Mikoláš – P. Mikuš, Kozák, Andersons, Juraško, Mazanec, Hatala, Mich. Roman, Mendrej – Pospíšil, R. Hruška, M. Tvrdoň – Konečný, Holovič, Klimenta – J. Jurík, Ondruš, Švihálek – Dolinajec, Rogoň, Stupka
  • Banská Bystrica: Lukáš – Ďatelinka, Kubka, Gélinas, Delisle, Mihálik, Sedlák, Košecký – Bittain, T. Surový, Lamper – Bartánus, Bubela, Hohmann – Asselin, Faille, Bortňák – Kabáč, Češík, Gabor

Pozrite si v priloženej fotogalérii zábery zo zápasu!

V OBRAZOCH: Bystrickí hokejisti pod Dubňom tesne zvíťazili