Jakub Forgács Futbal

Dobre rozohratý zápas mohli v sobotu vidieť banskobystrickí fanúšikovia v Trnave. Hoci domáci prehrávali od 35. minúty, v posledných minútach druhého polčasu predviedli obrat, ktorým našim chlapcom uštedrili tesnú prehru 2:1.

Ilustračný obrázok k článku Dukla si to rozdala s Trnavou: Zvrat v posledných minútach aj neuveriteľné góly!

Skóre otvárala Dukla

Už v úvodnej minúte stretnutia musel zasahovať brankár Banskej Bystrice Rodinger po Procházkovej hlavičke. V 16. min sa Trnavčan Schranz rútil po ľavej strane, obhodil si vybehnutého brankára, ale Dionatan Teixeira odkopol loptu do bezpečia.

O desať minút opäť bol v akcii spomenutý domáci útočník, z hranice „malého vápna“ nastrelil brvno. V 35. min sa podarilo skórovať hosťom: veľkú chybu Martina Tótha využil Pavol Jurčo – 0:1. Tento hráč potom dokonca mohol pridať svoj druhý gól, Filipka však z desiatich metrov neprekonal.

Zvrat zápasu v posledných minútach

Začiatok druhého polčasu priniesol červenú kartu po faule Noska na Schranza v pokutovom území, penaltu však Kamil Kuzma nepremenil. Trnavčania po zmene strán v rýchlej presilovke zatlačili súpera, ale defenzíva Banskej Bystrice dlho odolávala.

V 73. min striedajúci Vlasko tečoval Schranzov center, nie však efektívne. Presadil sa až v 77. min, keď center od Štepanovského usmernil k pravej žrdi – 1:1. **Práve Vlasko sa následne stal hrdinom domácich fanúšikov: v 88. min pridal aj svoj druhý gól v tomto zápase – po priťuknutí od Hodeka spoza šestnástky zavŕšil obrat v prospech Spartaka – 2:1.

Juraj Jarábek (tréner Trnavy): „Sme vďační za tri body, hralo iba jedno mužstvo. Banskobystričania bránili počas celého zápasu, nebolo jednoduché prekonať dva defenzívne valy. Vlasko strelil dva neuveriteľné góly – jeden hlavou a druhý pravou nohou. Sme veľmi radi, že sa nám vydaril obrat.“

Norbert Hrnčár (tréner Banskej Bystrice): „Mám pocit, že tento zápas sa inak ani skončiť nemohol.“

FC Spartak Trnava – FK Dukla Banská Bystrica 2:1 (0:1)

• Góly: 77. a 88. Vlasko – 35. Pavol Jurčo
  • ŽK: 73. Maruško, 88. Vlasko – 63. Považanec, 66. Rodinger
  • ČK: 46. Nosko (Banská Bystrica)
  • Rozhodovali: Vlk – Súkeníková, E. Weiss
  • Zostava Trnavy: Filipko – Martin Tóth (70. Maruško), Adámik, Janečka, Ján Chovanec – Štepanovský, R. Procházka (59. Augustíni), K. Kuzma (59. Vlasko), E. Sabo – Hodek, Schranz
  • Zostava Banskej Bystrice: Rodinger – Podstavek, Nosko, Dionatan Teixeira, B. Ľupták – M. Turňa, Brašeň, Faško (57. Savič), Považanec (78. Peňaška) – Slančík, Pavol Jurčo (50. P. Vajda)

Zdroj: Webnoviny.sk