Marek Šebeňa Futbal

Dukla porazila obhajcu z Košíc

Slovenský pohár 2009/2010 - štvrťfinále - prvé zápasy.

Dukla Banská Bystrica triumfovala na ihrisku obhajcu trofeje MFK Košice 2:0.

Góly: 20. Pleva, 27. Poljovka (z 11 m), ŽK: 26. Kaminský (Košice), rozhodovali: Horváth – Balko, Bobko, 394 divákov

Zostavy: Košice: Schreng – Mik. Tóth, Kaminský, R. Cicman, Čonka – Dobias, K. Kuzma (60. Karaš) – Viazanko, Milinkovič (46. Serečin), U. Matič (46. Škutka) – J. Novák Banská Bystrica: Boroš – Turňa, Adámik, Poljovka, Savič – M. Pančík, Pleva, Bruško (62. Seye), Hučko – M. Kuzma (86. Pich), Uškovič (74. M. Ďuriš)

Doteraz herná kríza požierala futbalistov Košíc iba v Corgoň lige, no po strede sa do nich zahryzla aj v Slovenskom pohári. Banskobystričania si už dlho nezapísali na konto také pohodové víťazstvo ako v prvom štvrťfinálovom dueli. Už v druhej minúte mal šancu domáci kanonier Novák, jeho strelu však brankár Boroš vyrazil na roh. Po štvrťhodine hry hostia faulovali Milinkoviča a Novákov priamy kop z 24 metrov prudko preletel vedľa ľavej žrde. V 21. minúte košickí obrancovia stratili loptu a Pleva krásnou krížnou strelou trafil do ľavého horného rohu a otvoril skóre stretnutia – 0:1. O sedem minút neskôr sa priebežný stav menil, keď rozhodca Horváth odpískal v šestnástke veľmi prísnu ruku Kaminského. Poljovka jedenástku bezpečne premenil. Hostia sa po dvojgólovom vedení uvoľnili, domáci ešte viac znervózneli. Až do prestávky sa na ihrisku nič vážne neudialo. Po obrátke mal veľkú šancu Bystričan Bruško, keď prudko vystrelil, no košický brankár Schreng loptu vyrazil. Na opačnej strane Novák napálil odrazenú strelu len do Poljovku. Nasledovala hluchá dvadsaťminútovka, keď lopta lietala medzi šestnástkami. Viac vzruchu nastalo v záverečných desiatich minútach, keď Schreng hasil pred Ďurišom, a potom sa v koncovke osmelili aj domáci. Škutka mieril vedľa a Viazankova strela skončila v náručí Boroša.

Jaroslav Galko (asistent trénera Košíc): „Gratulujem hosťom k víťazstvu, ktoré bolo zaslúžené. Oproti nedeľňajšiemu zápasu sme urobili v zostave päť zmien a sami ste videli, ako to vyzeralo. Naša hra je zlá, nedarí sa nám. Stále veríme, že zlom príde čím skôr.“ Jozef Jankech (tréner B. Bystrice): „Nedávno sme tu vyhrali 5:0, ale vedel som, že teraz to bude iný zápas. Lenže strelili sme rýchlo dva góly, ktoré nám veľmi pomohli. Po prestávke sme zahrali veľmi dobre v obrane, domácich sme do ničoho nepustili. Som spokojný s výsledkom i výkonom mužstva, čaká nás však ešte odveta v Banskej Bystrici.“

Program odvetných zápasov štvrťfinále SP:

Utorok 24. novembra: 16.30 h: Dukla Banská Bystrica (CL) – MFK Košice (CL) 18.00 h: FK Bodva Moldava nad Bodvou (II. liga) – DAC 1904 Dunajská Streda (CL)

Streda 25. novembra: 16.30 h: Spartak Trnava (CL) – MFK Petržalka (CL) 17.30 h: Slovan Bratislava (CL) – TJ Spartak Myjava (II. liga)