Monika Obrtalová Futbal

Dukla opäť neudržala vedenie

Už druhý zápas v rade prehajdákala banskobystrická Dukla vedenie v zápase a nezískala ani bod. Pred dvomi týždňami umožnila v domácom prostredí obrat Žiline, včera nedokázala využiť jednogólové vedenie v Trnave. Posledné víťazstvo tak futbalisti spod

Spartak Trnava – Dukla Banská Bystrica 3:1 (2:1)

Góly: 38. Oravec, 41. Karhan (z 11 m), 79. Vyskočil – 25. Jakubko. Rozhodoval: Pavlík, ŽK: Procházka, Diallo, Kone – Kupčík, Prekop, Turňa, 4656 divákov.

// Zostavy a striedania://
FC Spartak Trnava: Raška – Čarnota, Diallo, Koubský, Hanzel – Procházka, Kaščák (50. Bicák), Karhan, Vyskočil – Kone (68. Tomaček), Oravec (84. Bernáth)
FK Dukla Banská Bystrica: Belic – Turňa, Kupčík, Hlinka, Savič – Prekop (66. Slančík), Bažík (88. Chupáč) – Ľupták, Pančík, Hučko (76. Uškovič) – Jakubko

Prvých dvadsať minút sa v Trnave hral obojstranne útočný futbal, ktorému chýbalo strelecké zakončenie. Až v 22. minúte sa zrodila prvá nebezpečná strela, ktorú vyslal na trnavského brankára Rašku Jakubko. domáci brankár bol na mieste, čo však neplatilo o štyri minúty, keď po prihrávke Prekopa do päťky bol Jakubko rýchlejší a popod Rašku poslal loptu do siete. Domáci ohrozili brankára Belica až v 28. minúte, ale ten bombu Procházku vyboxoval na roh. O tri minúty mal Procházka znova ďalšiu príležitosť, keď sa ocitol za obranou Dukly, ale z veľkého uhla netrafil bránu. O dve minúty ho napodobnil Pančík, ktorý rovnako z uhla prestrelil domácu bránu. Domáci priaznivci sa dočkali vyrovnania v 38. minúte, keď center Vyskočila prešiel k Oravcovi a ten zblízka prekonal Belica. V 41. minúte už Trnava viedla, keď Turňa v šestnástke podkopol prenikajúceho Koneho a Karhan z nariadenej jedenástky prudkou strelou k pravej žrdi upravil na 2:1.

V druhom polčase pokračovala Trnava v nápore a v 51. minúte sa ocitol v šanci striedajúci Bicák, ale pri zakončení mu prekážal vlastný spoluhráč Kone a bolo po príležitosti. Onedlho sa opäť Kone predral do šestnástky, ale namiesto prihrávky voľným spoluhráčom slabo vystrelil. Hostia pohrozili v 72. minúte, keď Jakubko vnikol do pokutového územia, ale jeho strieľaný center nenašiel adresáta. V 79. minúte vystrelil z 20 m Vyskočil a s pomocou teču bystrického obrancu lopta zakotvila za chrbtom Belica. V 82. minúte Tomaček prešiel cez Hlinku, prihral nabiehajúcemu Oravcovi, ale ten z dvoch metrov poslal loptu vedľa. Divákov ešte roztlieskala nádherná strela Procházku štyri minúty pred koncom a rovnako aj zákrok brankára hostí Belicu, ktorý loptu robinzonádou vyrazil. Keď v nadstavenom čase Bicák prestrelil a o chvíľu Tomaček z dobrej pozície vypálil vedľa zostalo pri konečnom skóre 3:1 pre Trnavu.

Pavel Hoftych, tréner Trnavy:// „V dnešnom stretnutí sme hrali aktívne a trochu nás pribrzdil prvý gól, ktorý sme inkasovali. Do polčasu sme otočili skóre, škoda, že sa nám zranil Kaščák, ktorého som musel striedať. V druhej časti sme dali tretí upokojujúci gól a mohli sme pridať aj ďalšie. Teší ma víťazstvo a zisk troch bodov.“//

Štefan Zaťko, tréner Bystrice: „Videli sme pekné, rušné a zaujímavé stretnutie, v ktorom domáci prejavili viac individuálnej kvality, dali tri góly a zaslúžene vyhrali. Dalo by sa však diskutovať o jedenástke i o prvom góle Oravca, pri ktorom si pomohol rukou.“