Michal Majer Futbal

Dukla na Slovane nebodovala

Futbalisti Dukly Banská Bystrica sa v predposlednom ligovom kole predstavili na ihrisku Slovana Bratislava, ktorý sa výhrou mohol udržať stále v boji o titul. Naopak, Bystrica už mala tretie miesto isté a mohla tak hrať bez stresu. Papierové predpokl

Slovan Bratislava – Dukla Banská Bystrica 2:0 (1:0) Góly: 18. Kuzma, 73. Guéde. Rozhodovali: Sedlák – Brendza, Kubačka. ŽK: 81. Ďuriš. 1496 divákov.

Zostavy a striedania: Slovan Bratislava: Putnocký – Bagayoko, Saláta, Dosoudil, Had – Ivana (56. Obžera), Guéde, Božič, Breznaník (76. Grendel) – Kuzma (68. Štepanovský), Masaryk FK Dukla Banská Bystrica: Boroš – Turňa, Chmelík (75. Hlinka), Vajda, Savič – Pleva – Pančík, Považanec (60. Seye), Hučko – Uškovič (69. Pich), Ďuriš

Úvodná desaťminútovka priniesla minimum futbalovej krásy, keďže obe mužstvá predvádzali nezáživný medzišestnástkový futbal. Na konci jedenástej minúty predviedol teatrálny kúsok v šestnástke hostí Masaryk, no píšťalka hlavného rozhodcu Sedláka zostala nemá. V 18. minúte sa už domáci útočník predstavil vo futbalovejšej úlohe, keď jeho prihrávku zužitkoval presnou strelou na otvárací gól Kuzma. Slovan mal naďalej viac z hry, s prudkou strelou Ivanu spred veľkého vápna si však Boroš s námahou poradil. Útočné kombinácie Bystričanov končili už pred šestnástkou belasých a nezdarom sa skončil aj individuálny prienik Považanca. Pred polčasom mali domáci možnosť zvýšiť svoje vedenie, no Božič z priameho kopu z nádejnej vzdialenosti nenamieril medzi žrde.

Hneď na začiatku druhého dejstva vyrazil Boroš delovku z kopačky Kuzmu iba pred Masaryka, ktorého však ponúknutá možnosť zaskočila a nestihol včas skrotiť loptu. Na opačnej strane pohrozili hostia Uškovičom, ktorý však z uhla pred malým vápnom netrafil bránu. V 55. minúte vyslal na Borošovu bránu ďalekonosný projektil Masaryk, no ani v tomto prípade sa skóre nezmenilo. Obaja tréneri sa snažili oživiť hru striedaniami, no ani tie neznamenali zvýšenie kvality stretnutia. V 70. minúte ešte Masaryk nedoviedol do úspešného konca kľučky v súperovej šestnástke, no o tri minúty neskôr unikol po pravej strane Obžera a jeho center k vzdialenejšej žŕdke našiel úplne voľného Guédeho, ktorý už nemal problém poslať loptu do odkrytej brány – 2:0. Hosťujúci Ďuriš v 81. minúte dopravil loptu do siete, ale keďže si pomohol rukou, miesto zápisu do streleckej listiny uvidel žltú kartu. V samom závere sa do nádejnej príležitosti dostal Masaryk, no streleckú smolu nedokázal pretrhnúť ani s kapitánskou páskou, ktorú v 76. minúte prevzal z rúk striedajúceho Breznaníka.

Hlasy trénerov: Jozef Jankech, tréner B. Bystrice: „Podali sme slabý výkon, dopredu sme sa dostali len málokedy, nevytvorili sme si šance. Robili sme hrubé chyby v obrannej fáze, za čo nás súper potrestal gólmi. Z našej strany to bol priemerný výkon, moji zverenci sa mi zdali unavení. Slovan vyhral zaslúžene.“ // Štefan Horný, tréner Slovana: //„Bol to priemerný zápas. Dali sme dva góly a zaslúžene vyhrali. Snažili sme sa, chceli sme sa rozlúčiť víťazstvom, čo sa nám aj podarilo. Teraz sa už sústredíme na duel s Trnavou.“