Michal Majer Hokej

Ďalšia výhra Baranov po nájazdoch

Po derby so Zvolenom sa banskobystrickí hokejisti predstavili na svojom ľade proti Martinu. Hoci sa im podarilo trikrát dostať do vedenia, víťazstvo v riadnom hracom čase nedosiahli. Opakoval sa tak scenár z predchádzajúceho zápasu a rozhodlo sa až v

HC'05 B. Bystrica – MHC Martin 4:3 sn (1:0, 2:3, 0:0, –0:0, 1:0)

Góly: 19. Kolba, 33. Hvila, 37. Tománek, rozh. sam. nájazd Šechný – 21. a 36. Themár, 39. Markovič

Rozhodcovia Müllner – Šefčík, Výleta, vylúčení 4:8, navyše Ďatelinka (Martin) 10 min za nešportové správanie, presilovky 2:1, v oslabení 0:0, 2109 divákov

Druhá tretina s piatimi gólmi sa výrazne podpísala na priebehu zápasu a jeho dramatickom vyústení. Aj keď papierové predpoklady zvýhodňovali tabuľkovo efektívnejších domácich, na ľade sa ich bodová potencia príliš neprejavila. Martinčania pokropení živou vodou staronového trénera Spišiaka bojovali neúnavne o každý puk a na každý gól Bystričanov odpovedali zhruba v dvojminútovom intervale rovnakým metrom. V 19. min Kolba od modrej zázračne našiel štrbinku medzi žŕdkou a výstrojom Dzubinu v bránke, ktorý mal navyše aj zakrytý výhľad.

Druhú tretinu odštartovali hostia perfektne, po 21 sekundách a strele Hriňu od modrej Themár šikovne tečoval puk pod hornú žŕdku a Šimonovič bol bezmocný. Preteky v skóre nadobudli obrátky v 33. min, Hvila po siedmich sekundách v 33. min využil presilovku, ukážkovo sa stočil pred bránkou, napriahol a opäť zlepšil náladu ‚baranov‘. Martinská chuť na body sa prejavila v 35. min, keď Markovič v presilovke vysunul Važana, jeho pokus Šimonovič ešte zlikvidoval, no na Themárovu dorážku už bol prikrátky. Hostia sa pribrzdili v 36. min oslabením o dvoch hráčov, Tománek ich po Šechného nahrávke pred bránku vytrestal, onedlho však Markovič na druhej strane okorenil učebnicovú spoluprácu s Macejkom vyrovnávajúcim gó­lom.

V tretej tretine zaujal Appelov i Uramov projektil, Markovičov pokus s blafákom pred Šimonovičom, no aj tlakové vlny domácich, najmä pri presilovke tesne pred koncom a obrovská šanca Hvilu 50 sekúnd pred koncom, keď len nastrelil v podstate už len bezmocne čarujúceho Dzubinu. V predĺžení si šiel na trestnú lavicu sadnúť martinský Novotný, Hudec v tutovke zlyhal, a to bolo všetko, čo domáci pri hre štyroch na troch vymysleli. V samostatných nájazdoch rozhodol o osude zápasu v 4. sérii domáci Šechný.

Hlasy trénerov:

Vladimír Országh (asistent trénera Banskej Bystrice): „Martin nás neprekvapil, hral to, čo sme očakávali, veľmi dobre držal stredné pásmo a vyrážal do rýchlych protiútokov. Natrápili sme sa na každý gól a zakaždým, keď sme ho dali, sme veľmi ľahkovážne stratili vedenie. Mali sme síce územnú prevahu, ale súper neustále hrozil protiútokmi. Mohli sme vyhrať v riadnom hracom čase, keď sme mali pred koncom veľkú šancu a ďalšie dve veľké v predlžení. Samostatné nájazdy sú už hazard, ale myslím si, že na priebeh zápasu je výsledok spravodlivý.“

Ladislav Spišiak (tréner MHC Mountfield): „Išli sme do Banskej Bystrice s tým, že sa pokúsime domácim ukradnúť bodík a to sa nám aj podarilo, keď sme celý zápas výsledok doťahovali. Myslím si, že chlapci bojovali, dostávame do krvi nový systém hry a začína sa to dariť. Škoda trestných strieľaní, v ktorých mohol Marek Uram rozhodnúť, no musím aj uznať, že na konci zápasu sme mali aj poriadne šťastie, keď Dzubina chytil čistý gól domácich. S bodom sme spokojní, treba takto zbierať bodík po bodíku a bude dobre.“

Zdroj: TASR, SITA