Monika Obrtalová Basketbal

Ďalšia prehra na súperovej palubovke

Zápasy basketbalovej extraligy mimo banskobystrickú palubovku sú pre hráčov ŠKP v tejto sezóne akoby zakliate. V jej doterajšom priebehu totiž vyhrali len jeden jediný. Inak tomu nebolo ani v Bratislave, keď nastúpili proti poslednému Interu.

BK Inter Bratislava – ŠKP Banská Bystrica 63:59 (10:11, 14:15, 17:17, 22:16)

Najviac bodov: Mičuda 14, Gavran 13, Žilík a Kuffa po 9 – Velčič 15, Hovaňák 13, Rendla 12 TH: 20/14 – 17/9, trojky: 5 – 6, fauly: 23 – 20, rozhodovali: Gabara, Šramko a Donát, 500 divákov

Domáci Inter urobil v úvode zápasu veľa chýb v útoku a prvý kôš z hry dal až v piatej minúte. V polovici druhej štvrtiny prehrával po šnúre 0:7 o šesť bodov (16:22). V 22. min síce domáci vyrovnali na 26:26, ale o štyri minúty už prehrávali o desať bodov (28:38). O výsledku sa rozhodovalo až v posledných dvoch minútach zápasu. Inter najskôr vyhrával o bod (54:53), ešte dvadsať sekúnd pred koncom bolo vyrovnané (57:57). V závere však Bratislavčania potvrdil 9,6 sekundy pred koncom svoje víťazstvo a stále majú šancu na play-off.