Jakub Forgács Šport

Bystrickí hokejisti dokázali, že im to nejde iba s hokejkou a pukom. Postavili sa na štart kros behu a medzi súťažiacimi sa veru vôbec nestratili. Ako sa im darilo?

Ilustračný obrázok k článku Bystrickí hokejisti otestovali kondičku mimo ľadu: Korčule vymenili za tenisky a vybehli do kopcov

V sobotu sa konala na Kordíkoch akcia s názvom Kros beh Kordíky – Králiky pre vyznávačov behu v prírode. Toto podujatie je akousi „párty“ pre divákov s gulášom a žrebovaním o ceny. Išlo zatiaľ zatiaľ len o 2. ročník tohto podujatia a bežalo sa vo viacerých kategóriách. Behu sa zúčastnili aj bystrickí barani, medzi ktorými nechýbali napríklad Tomáš Zigo, Rastislav Gašpar, Jakub Žilka, či Patrik Lamper.

O 9:30 štartovala 1. kategória, Beh Chrústov – beh pre najmenších v dĺžke 200 m. Každý účastník tohto behu získal medailu a sladkú odmenu. 2. kategória bola tzv. Hobby beh na 4,2 km. Tá mala štart o 10:05 a z hokejistov sa na nej najlepšie darilo Petrovi Lunterovi, ktorý s časom 00:25:28 skončil jedenásty. Ďalšou kategóriou bol beh na 11,4 km so štartom o 10:00, v ktorom z baranov s časom 01:03:24 najlepšie obstál Mislav Rosandič, finišujúci na 24. mieste.

Najťažšou kategóriou bol tzv. Kordícky Extrém, ktorý sa objavil prvýkrát práve tento rok. Tento beh je extrémne náročný, ako je už uvedené v jeho názve. Mal 26 km a bežalo sa po hrebeni Kremnických vrchov cez Skalku a Tri Kríže. Na Troch Krížoch bola povinná zdravotná prehliadka, ktorú museli podstúpiť všetci bežci tohto extrémneho behu.

Výsledky baranov – kategória: Muži bez rozdielu veku na 4 200 m