Jakub Forgács Basketbal

A je to tam! Bystrické basketbalistky obstáli v semifinálovej sérii s Popradom bez zaváhania. Do finále so Zvolenom nastupujú s cieľom vybojovať pre klub postup do extraligy.

Ilustračný obrázok k článku Bystrické pumy mieria do finále prvej ligy: V derby sérii sa stretnú so Zvolenom

Cez víkend nastúpili naše basketbalistky na tretí zápas semifinálovej série play-off 1. ligy žien. V sérií s Popradom sa pred týždňom ujali vedenia 2:0 na zápasy a na domácej palubovke chceli potvrdiť dominanciu a rozhodnúť sériu už v sobotnom stretnutí.

BK ŠKP 08 Banská Bystrica – BAM Poprad 65:49 (40:21)

• Za ŠKP 08: Mištinová 13 (5 doskokov), Striešová 10 (8 doskokov, 3 asistencie), Bačová 7 (7 doskokov, 3 asistencie), Urbániová K. (3 asistencie), Moravčíková a Ondrejková (4 zisky, 6 asistencií) po 6, Matejčíková 5, Števulová, Piperková a Štefaňáková (8 doskokov, 3 zisky) po 4

K zápasu povedal pár slov tréner Miloslav Michálik: „V domácom zápase sme pokračovali v trende, ktorý sme začali v Poprade. Bolo vidno, že dievčatá chcú vyhrať a dotiahnuť sériu do víťazného konca. Tretia štvrtina však bola sklamaním pre mňa i pre divákov, pretože tam sme úplne poľavili. Baby si asi mysleli, že zápas už je vyhratý. Predvedená hra bola úplne odlišná od tej, ktorou sme sa proti Popradu prezentovali dovtedy. Bol to však len krátkodobý výbuch a v štvrtej štvrtine sme predviedli dobrý výkon a uhrali sme ju rozumne. Postupujeme do finále čo je fantastické a môžeme sa tešiť na vyvrcholenie sezóny. Musíme si však dať pozor, aby sme sa vyhli hernému výpadku v priebehu piatich-šiestich minút, lebo to sa nám nemusí vyplatiť.“

Vo finále sa Pumy stretnú v derby sérií so Zvolenom, ktorý si poradil s víťazom východnej skupiny 1. ligy žien, s Tydamom Košice 3:0 na zápasy. O súperovi sa rozrosprával znovu Miloslav Michálik: „Séria so Zvolenom bude špecifická pre mňa i celú Bystricu, pretože kľúčové hráčky súpera som osobne trénoval a gro zvolenského tímu tvoria Bystričanky. Zvolen má kvalitné družstvo, ale sila je na našej strane. V žiadnom prípade nepoľavujeme z ambícií a do finále ideme s cieľom ukončiť ju čo najrýchlejšie a vybojovať pre náš klub postup do extraligy.“

Finálová séria sa začína už tento víkend vo Zvolene (vyhlásenie súťaže hovorí, že sa začína u horšie postaveného družstva po základnej časti) a domáce zápasy sú na programe 24. a 25. mája.