Marek Pindeš Basketbal

Bystrica v Nitre zvíťaziť nedokázala

Basketbalová extraliga žien – 8. kolo.

**BK Inpek UKF Nitra – BK UMB 08 Banská Bystrica 70:41 (23:12, 6:11, 17:8, 24:10) **

Najviac bodov: Dostyová 27, Guzmanová 16, Krč-Turbová 12 – Šímová 10, Matejčíková 7, Van Dalenová 7 TH: 19/11 – 26/13, fauly: 18 – 24, trojky: 3 – 0, rozhodovali: Lacko a Bugár, 250 divákov

Basketbalistky BK Inpek UKF Nitra hostili v 8. kole na domácej palubovke v mestskej športovej hale na Klokočine súperky z Banskej Bystrice. Nitrianky, ktoré boli pasované za favoritky stretnutia vyhrali úvodnú štvrtinu 23:12, no v druhej desaťminútovke sprevádzala zverenkyne trénera Pospíšila nervozita, čo sa prejavilo aj na výške skóre. Druhú periódu vyhrali Bystričanky 11:6.

Po zmene strán však domáce hráčky zlepšenou hrou prevzali opraty zápasu do svojich rúk. V tretej perióde jasne dominovali v každej hernej činnosti a skóre narastalo predovšetkým v ich prospech. Poslednú štvrtinu vyhrali Nitrianky 24:10 a po triumfe v pomere 70:41 sa tešili zo šiesteho víťazstva v sezóne. V domácom drese sa najviac darilo Dostyovej, ktorá si na svoje konto pripísala 27 bodov.