Po víťazstve v prvom zápase semifinále play-off sa Bystričania stretli so svojím súperom opäť na domácom ľade. Ako sa im darilo proti Trenčínu?

Ilustračný obrázok k článku Barani skrížili hokejky s Trenčanmi druhýkrát v play-off: Pod Urpínom padol len jediný gól

Hokejisti HK Dukla Trenčín vyhrali v druhom stretnutí štvrťfinále Slovnaft play off Tipsport Ligy na ľade HC'05 iClinic Banská Bystrica 1:0 a vyrovnali sériu hranú na štyri víťazné zápasy na 1:1. O jediný gól stretnutia sa postaral v 34. minúte Jozef Švec.

V prvej tretine dominovali na ľade domáci hokejisti. Trenčín si nevypracoval žiadnu šancu, no celkovo ich bolo veľmi málo. V úvode mieril do vinkla Tománek, ale úradovala lapačka Cháberu. Gólmanovi hostí potom pomohla horná žŕdka po strele bez prípravy v podaní Luntera. Bystričania síce častejšie strieľali, ale nevytvárali si nebezpečné situácie. Až minútu pred prestávkou sa dostal do dvoch dobrých možností Gillies, ktorý pohorel zblízka na výborom brankárovi Dukly.

Druhá tretina sa začala veľkým tlakom ‚baranov‘. Tri šance mal Tománek, ale buď mu radosť zmaril Chábera, respektíve obranca hostí a do tretice úradovala i horná žŕdka. Z pol metra neskóroval ani Zigo. V polovici stretnutia sa odhodlali hostia zaútočiť. Najprv prihrávku Melichárka nezužitkoval zoči – voči Bacashihuovi Denis Hudec, ale o pár sekúnd to už Trenčanom vyšlo, keď po prihrávke Troligu mieril z ľavého kruhu švihom presne Švec – 0:1. Domáci boli trošku otrasení, ale mohol vyrovnať Bortňák, ktorý zakončoval pohotovo pred gólmanom Dukly, no nenachytal ho na ‚hruškách‘.

V tretej tretine hrozili mužstvá v presilovkách. Najprv Gašparovič z pravej strany, keď bol voľný, ale neprekonal Bacashihuu a po ňom na opačnej strane Pujacs z medzikružia, no ani on nebol úspešný. Bola to viac šachová partia, v ktorej sa Bystričania snažili vyrovnať, ale streleckú nemohúcnosť dokumentovali iba Sandgren, Lunter, Kytnár, Zigo a Matoušek v dobrých možnostiach. V šestici bez brankára sa pokúšal skórovať aj Hvila, no puk si cestu do bránky nenašiel.

Vladimír Országh, tréner Banskej Bystrice: „My sme tridsať minút hrali veľmi dobre. Vypracovali sme si niekoľko šancí, ktoré sme nevyužili. Potom sme inkasovali z brejku gól, čo nami otriaslo a mali sme slabšiu sedemminútovku, keď sa aj súper dostal do šancí. V tretej tretine sme sa snažili vystupňovať tempo, no hostia dobre bránili, zblokovali veľmi veľa striel. Napriek tomu sme si vypracovali dostatok dobrých príležitostí, ktoré sme nepremenili. Ak nedáme gól, nemôžeme zvíťaziť. Ťažko chlapcom niečo vyčítať, hrali totiž dobre. Nič sa nedeje, séria je 1:1 a ideme ďalej.“

Ján Kobezda, tréner Trenčína: „Uhrali sme jedno víťazstvo vonku. Bystričania na nás spustili poriadny tlak. Tridsať minút nás tlačili, hrali veľmi dobre. My sme však za veľkej obetavosti a pomoci nášho brankára tlak ustáli, hoci tam šance boli. Chalani sa dobre sťahovali, hrali sme to spred bránky, mali sme všetky teče a dorážky, keď aj na poslednú chvíľu sme tam vedeli vopchať hokejku a Banskej to tam nepadalo. Potom sme to trošku vyrovnali, mali sme aj my nejaké menšie šance a z jednej takej sme dali gól. Tretiu tretinu sme hrali dobre a hoci sme nemali v zápase navrch, máme víťazstvo, ktoré sa v play off počíta. Ja som veľmi spokojný, chalani siahli až na spodok síl.“

Jozef Švec, útočník Trenčína a autor jediného gólu zápasu: „Sme radi za toto víťazstvo. Je jedno kto dá gól, dôležitá je výhra. Ešte lepšie je, že na nulu. Chceme teraz vyhrať oba domáce zápasy a rozohrať sériu v náš prospech. Bystričania boli dobre pripravení, zrážali nás, korčuľovali a hrali agresívne. Dôležité bolo, že sme dali my prvý gól. Potom sme si to ustrážili. Bojovali sme jeden za druhého, rozhodol i tímový výkon.“

HC '05 iClinic Banská Bystrica – HK Dukla Trenčín 0:1 (0:0, 0:1, 0:0)

• Gól: 34. Švec (Troliga)
  • Rozhodovali: Kubuš, D. Konc – Smrek, Gajan
  • Vylúčení: 2:3
  • Presilovky: 0:0