Banskobystrických hokejistov čakal výjazd do Nitry. Pod Zoborom čelili svojmu susedovi v tabuľke Tipsport ligy. Pozrite ako dopadol súboj druhého s tretím.

Ilustračný obrázok k článku Barani skrížili hokejky s hráčmi spod Zobora: V zápase proti Nitranom si dali aj vlastenca

V šlágri kola začali banskobystrickí „barani“ pod Zoborom tlakom, ktorý vyústil do gólu v 10. minúte. Po asistencii Galamboša využil presilovú hru strelou zblízka Majdan. V 16. minúte nešetrne narazil Di Diomete na mantinel domáceho Piačku a musel predčasne pod sprchy. Už o minútu opustil ľad na nosidlách domáci Milo po strete pri mantineli s Lamperom a Nitra presilovku využila, keď brankára hostí zblízka prekonal Lukáš Novák.

Druhú tretinu začali Nitrania lepšie, v 27. minúte pekne našiel Michal Novák pred bránou zabudnutého Štefanku a ten dokončil obrat domáceho celku. O 55 sekúnd viedla Nitra už o dva góly, Banská Bystrica mala hrať presilovú hru, no hostia si kuriózne sami dopravili puk do opustenej bránky, keďže Bacashihua vykorčuloval na striedačku. Gól bol pripísaný Stloukalovi.

V tretej tretine sa čakalo, či Nitra potvrdí víťazstvo alebo hostia zápas zdramatizujú. Banská Bystrica vyvinula v snahe zmeniť pre ňu nepriaznivý stav veľký tlak, no v závere naopak inkasovala, keď v power play skóroval do prázdnej bránky Macík a Nitra tak vyhrala 4:1.

Andrej Kmeč, asistent trénera Nitry: „Bystrica hrala od začiatku dobre, no nám pomohli presilovky, ktoré nás dostali do zápasu a druhý zlomový moment bol vlastný gól súpera. Ale dnes všetci hráči bojovali na čele s brankárom Valentom a šli za víťazstvom. Aj vďaka perfektným divákom to bol výborný zápas.“***

Vladimír Országh, tréner Banskej Bystrice: „Mali sme dobrý vstup do zápasu, prvých desať minút sme boli aktívni, vytvorili sme si šance. Potom sme boli 9 minút v oslabení, ktoré nás stáli veľa síl. Domáci sa dostali do hry, dali gól, snažili sme sa s tým niečo robiť, no dali sme si vlastný gól. V tretej tretine sme mali zopár zábleskov, no na lepší výsledok to nestačilo.“

HK Nitra – HC'05 iClinic Banská Bystrica 4:1 (1:1, 2:0, 1:0)

• Góly: 19. L. Novák (Stloukal, Mezei), 27. Štefanka (M. Novák), 28. Stloukal, 59. Macík (Štefanka, M. Novák) – 10. Majdan (Galamboš, Kytnár)
  • Rozhodovali: Novák, Lokšík – Tvrdoň, Výleta
  • Vylúčení: 5:7 na 2 min., navyše Di Diomete (B. Bystrica) 5 min.+DKZ za napadnutie hlavy a krku
  • Presilovky: 1:1
  • 2424 divákov
  • Nitra: Valent – Mezei, Podhradský, Ordzovenský, P. König, Milam, Milo, M. Novák – Kutálek, Stümpel, Slovák – S. Saliji, Stloukal, L. Novák – Bajtek, Štefanka, Macík – Buček, Bene, Piačka – Pupák
  • Banská Bystrica: Bacashihua – Ďatelinka, Sandgren, Čížek, Šmach, Rosandič, Gründling, Handlovský, Petran – Majdan, Galamboš, Handlovský – Mikula, Kytnár Loskot – Hudec, Handzuš, Di Diomete – Lamper, Zigo, Gillies

Pozrite si kompletnú tabuľku Tipsport Ligy.