Jakub Forgács Hokej

Barani sa vo Švajčiarsku konečne dočkali: Po troch neúspechoch prvý triumf!

Nelichotivé výsledky posledných stretnutí bystrických hokejistov vo Švajčiarsku netešili asi žiadneho fanúšika nášho hokeja. Barani však ukázali, že hrať vedia a vo štvrtom zápase zaslúžene zvíťazili nad SC Langenthal.

Ilustračný obrázok k článku Barani sa vo Švajčiarsku konečne dočkali: Po troch neúspechoch prvý triumf!

Ako informoval oficiálny web HC '05 Banská Bystrica, vo štvrtom vystúpení vo Švajčiarsku sa naši chlapci konečne dočkali víťazstva a zdolali SC Langenthal 4:2. Úvodné dejstvo neprinieslo žiadny gól a obidve mužstvá nechali vyniknúť brankárov. Oproti minulému zápasu, keď sme nezvládli druhú tretinu, sme práve v tejto časti hry dominovali a po gólových strelách obrancov Nicastra a Predajnianskeho sme ju vyhrali 2:0.

V záverečnej tretine sa očakával tlak domácich, ktorí sa v rozmedzí dvoch minút vrátili do zápasu a vyrovnali na 2:2. V 55. min ale prišiel rozhodujúci gólový moment z hokejky bystrického odchovanca Mária Luntera. Výsledok spečatil do prázdnej brány v oslabení štyroch proti šiestim v 60. min Lukáš Bambúch. Dnes a v sobotu čakajú baranov azda najťažší súperi, HC Ambri – Piotta a HC Lausanne.

SC Langenthal – HC ´05 Banská Bystrica 2:4 (0:0, 0:2, 2:2)

• Góly: 30. Fuglister (Schnyder), 32. Carbis (Schefer) – 34. Nicastro (Montgomery), 37. Predajniansky (Montgomery, Handlovský), 55. M. Lunter (Lamper), 60. Bambúch (P. Lunter)
  • HC ´05 Banská Bystrica: Wiikman – Nicastro, Rosandič, Bambúch, P. Lunter, Montgomery, Predajniansky, Biro, Block – Kudrna, Hudec, Kafka – Handlovský, Preisinger, Róth – M. Lunter, Zigo, Lamper – Matoušek, Gašpar, Larson