Barani sa v Detve poriadne vytrápili. Nováčika ligy porazili až po nájazdoch

Hokejisti Bystrice nezvládli dramatické pohronské derby. Po prehre pod Urpínom vycestovali do Detvy.

Ilustračný obrázok k článku Barani sa v Detve poriadne vytrápili. Nováčika ligy porazili až po nájazdoch
5

Prvú šancu v stretnutí mala Bystrica, Surový z dobrej pozície minul bránku domácich. Skóre sa prvýkrát menilo v 6. minúte, puk krásne pod brvno Lukášovej brány zavesil Murček – 1:0. Detva mohla o niekoľko minút neskôr zvýšiť svoje vedenie, no v presilovej hre 5 na 3, ktorá mala takmer dvojminútové trvanie, sa domáci presadiť nedokázali. Bystrica sa pomaly dostávala do tempa. V 15. minúte sa do šance dostal Bartánus, no Hackett predviedol naozaj famózny zákrok. O pár sekúnd neskôr sa v dobrej palebnej pozícii ocitol Kabáč, ale útočník nastrelil len hornú žŕdku.

V druhom dejstve, ktoré bolo rozkúskované viacerými vylúčeniami, si oba tímy vypracovali viacero nádejných šancí na skórovanie, najmä počas presiloviek. Dlho však dominovali obaja brankári. Postupne mali viac z hry Bystričania. Ich strelecké trápenie zlomil až v 39. minúte hosťujúci Brittain, ktorý využil chybu v rozohrávke Detvy a blafákom prekonal Hacketta.

V tretej tretine sa hralo z pozorných obrán. Do šancí sa zväčša dostávali hostia. V 48. minúte sa do dobrej pozície dostal Hohmann, no ani jeho a ani strela Rosandiča gól neznamenali. V 52. minúte sa však už hostia dostali do vedenia, keď sa po krásnej akcii presadil Faille. O dve minúty na to však bolo opäť vyrovnané, po vyhranom buly z hokejky Murčeka sa pohotovou strelou presadil Abramov – 2:2.

V predĺžení sa zrodila len šanca Rosandiča, ktorý však Hacketta neprekonal. Stretnutie tak vyústilo do nájazdov, v ktorých bola po góle Bartánusa úspešnejšia Bystrica.

Ivan Dornič, tréner Detvy: „Ja to zhodnotím krátko. Na stretnutí panovala výborná atmosféra, na ľade sme mohli vidieť vynikajúci výkon oboch mužstiev. Brankár nás mnohokrát podržal, chlapci bojovali a som na nich za dnešný výkon hrdý.“

Vladimír Országh, tréner Banskej Bystrice: „Myslím si, že sme videli dobrý zápas z obidvoch strán. Od začiatku si ani jedno mužstvo nič nedarovalo, hralo sa vo vysokom tempe. Hlavne prvé dve tretiny to bolo z našej strany dobíjanie bránky. Veľakrát sme stroskotali na výbornom brankárovi domácich. Detva však bojovala, jej hráči sa hádzali do striel. Nám chýbal väčší dôraz pred bránkou. Naše víťazstvo bolo zaslúžené, treba však vzdať hold súperovi, pretože naozaj veľmi bojoval a šiel šťastiu oproti.“

HC 07 Detva – HC 07 iClinic Banská Bystrica 2:3 pp a sn (1:0, 0:1, 1:1 – 0:0, 0:1)

• Góly: 6. Murček (Abramov, Utkin), 54. Abramov (Murček) – 39. Brittain, 52. Faille (Rosandič, Asselin), rozh. nájazd: Bartánus
  • Rozhodovali: Lokšík, Müllner – Rojík, Krajčík
  • Vylúčení: 6:6
  • Presilovky: 0:0
  • 578 divákov
  • HC 07 Detva: Hackett – Kuklev, Martin Chovan, Sládok, F. Fekiač, Šimon, Vyskoč, Gachulinec, D. Jendroľ – Piačka, Ščurko, Utkin – Tibenský, Surovka, Milý – Žilka, Matúš Chovan, Videlka – Abramov, Murček, R. Gašpar
  • HC 05 iClinic Banská Bystrica: Lukáš – Ďatelinka, Kubka, Brejčák, Delisle, Mihalik, Rosandič, Sedlák – Brittain, Surový, Lamper – Bartánus, Bubela, Hohmann – Asselin, Faille, Lunter – Giľák, Češík, Kabáč – Róth