Jakub Forgács Hokej

V stredajšom vloženom zápase hokejovej Tipsport extraligy sa hráči HC'05 stretli s tímom SR 20. Už od prvých minút Barani ukázali svoju bojovnosť a do súpera sa poriadne zahryzli. Hoci zo začiatku zlyhávali v koncovke, neskôr streleckú smolu prelomili...

Ilustračný obrázok k článku Barani sa stretli so slovenskou dvadsiatkou: Gólová poistka prišla sekundu pred záverečnou sirénou
Zdroj: Webnoviny.sk

Zlyhávali sme v koncovke

Prvá tretina priniesla zaujímavý hokej, v ktorom mali podľa očakávania navrch favorizovaní hostia. Tí si dokázali vypracovať viacero sľubných streleckých príležitostí, v koncovke však dlho zlyhávali. V 3. minúte trafil obranca Zošiak iba žŕdku, o osem minút neskôr zasa Lamper v závare pred Sabolom prehodil nielen brankára ale i domácu bránku.

Tri góly nás dostali na koňa

V druhej časti pokračovala dominancia Bystričanov, s tým rozdielom, že v zakončení už boli efektívnejší. V 25. minúte otvoril skóre Meland, ktorý po prihrávke Handlovského prekonal Sabola pri vlastnom oslabení. V polovici stretnutia minul odkrytú domácu bránku Kafka, no o pár momentov neskôr už bolo 2:0 pre hostí, keď sa po prihrávke Luntera na modrú čiaru presadil Saracino.

V 36. minúte pridal opäť pri početnej nevýhode tretí gól Banskej Bystrice Handlovský, ktorý sa ocitol nekrytý pred súperovou bránkou a poslal puk presne pod hornú žŕdku. Až potom sa dostali k slovu hráči dvadsiatky, v 38. minúte po vydarenej presilovkovej akcii znížil Gašpar.

Gólová poistka prišla sekundu pred záverčnou sirénou

Tretie dejstvo odštartovala akcia Rosandiča, ktorý sa uvoľnil peknou kľučkou, no v dobre pozícii stroskotal v koncovke. Skorigovanie stavu na 2:3 priniesla až 51. minúta, keď Valjentova strela od modrej čiary prepadla za chrbát Kalembu. O necelé dve minúty mal na hokejke vyrovnávajúci gól Horanský, no v dobrej pozícii mu nesadol puk a minul odkrytú bránku hostí. Tí si napokon víťazstvo nenechali ujsť, sekundu pred záverečnou sirénou pridal gólovú poistku Kafka.

Hlasy po zápase

Ernest Bokroš (tréner HC Orange 20): „Odohrali sme nie najlepšie, ale ani nie najhoršie stretnutie. Dnes sme inkasovali dvakrát vo vlastnej presilovke, čo sa nám v tejto sezóne ešte nestalo. V tretej. tretine sme stavili všetko na jednu kartu a snažili sa skorigovať a vyrovnať. Škoda, že sme sa nedostali k hre bez brankára.“

Vladimír Országh (tréner Banskej Bystrice): „Videli sme drámu až do konca. Počas celého duelu sme sa trochu trápili v koncovke, nepremenili sme viacero šancí. Domáci potvrdili výkony z predchádzajúcich zápasov. Sme radi, že toto stretnutie už máme za sebou.“

HK Orange 20 – HC'05 Banská Bystrica 2:4 (0:0, 1:3, 1:1)

• Góly: 38. Gašpar, 51. Valjent – 25. Meland, 32. Saracino, 36. Handlovský, 60. Kafka
  • Rozhodovali: Štefik – Kacej, Výleta
  • Vylúčení: 4:6
  • Presilovky: 1:1
  • Oslabenia: 0:2, 290 divákov
  • Zostava SR 20: Sabol – Gachulinec, Luža, Rusina, Palovič, Valjent, Černák, Bačik, Predajniansky – Horanský, Gašpar, Rzavský – Minárik, Kolena, Tibenský – Šimun, Mlynčár, Schroner – Horvát, Rehák, Koyš
  • Zostava Banskej Bystrice: Banská Bystrica: Kalemba – Saracino, Martin, Macháček, Meland, Rosandič, Zošiak – Handlovský, White, Kafka – Macík, M. Hudec, Matúš Chovan – Lamper, Zigo, Lunter – Dolník, Heizer, Hegyi