Jakub Forgács Hokej

Barani s ďalším triumfom na ľade súpera. Martinu nedovolili streliť ani gól

Fanúšikovia baranov sa radujú! Bystrickí hokejisti majú v zbierke už aj víťazstvo nad Martinom. Pozrite, ako sa im darilo v zápase!

Ilustračný obrázok k článku Barani s ďalším triumfom na ľade súpera. Martinu nedovolili streliť ani gól

V súboji susedov z tabuľky musel zasahovať Corbeil už v 17. sekunde po strele Hickmotta, potom mal Martin dve šance, najprv v 5. minúte mieril Koyš do Košarisťana a vzápätí si gólman hostí poradil aj s pokusom Murčeka. Skóre sa nemenilo ani v 10. minúte, keď Bezúchovu strelu spomedzi kruhov chytil Corbeil. Potom prebrali iniciatívu hokejisti Banskej Bystrice. V 13. minúte sa ešte vyznamenal domáci brankár, keď si poradil s blafákom Matuškina. V 14. minúte sa ujali hostia vedenia, keď úplne voľný Kafka strelou k opačnej žrdi prekonal Corbeila. Na ňom v 19. minúte stroskotal Andrisík. V závere prvej tretiny mohol vyrovnať Galamboš, ale mieril tesne vedľa.

V úvode druhej časti pri presilovke domáci zatlačili hostí do defenzívy, ale nevyťažili z toho nič. V ďalších minútach boli častejšie pri puku hostia. V 26. minúte zneškodnil strelu Češíka martinský brankár, ktorý si poradil aj s ďalšími pokusmi hostí. Tí udávali tón hry aj v zostávajúcich minútach druhého dejstva. V 32. minúte po peknej kombinácii sa presadil Ďatelinka a zvýšil na 2:0. Martin sa v tejto časti herne trápil a v útoku bol úplne bezzubý.

V 42. minúte mohol pridať tretí gól hostí Surový, ale minul martinskú bránku. V treťom dejstve sa Martin výrazne zlepšil, mal viac z hry, ale strelecky sa nepresadil. Pozornosť Košarišťana postupne vyskúšali Tabaček, Dírer, Surovka, Dokšin a ďalší. V 51. minúte si poradil Corbeil s únikom Rótha. Brankár hostí aj ďalšími zákrokmi potvrdil, že sa mu proti Martinu darí a udržal si čisté konto. Domáci nevyužili ani tri vylúčenia hostí a naprázdno vyšli aj pri 51-sekundovej hre bez brankára.

Hlasy po zápase

Juraj Halaj asistent trénera Martina: „Po vyrovnanej prvej tretine bola druhá v réžii súpera, ktorý mohol viesť aj vyšším rozdielom, my sme spravili veľa chýb. V tretej tretine sme Bystricu prestrieľali 14:3, ale v koncovke sme sa nepresadili. Mrzí nás zranenie Murčeka, ktorý nám bude chýbať aj v ďalších zápasoch.“

Vladimír Országh, tréner Banskej Bystrice: „Videli sme bojovný zápas. V prvej tretine boli šance na oboch stranách. My sme išli do vedenia. V druhej tretine sme pridali, vytvorili sme si veľa šancí, ale v streleckých pozíciách hráči namiesto streľby volili prihrávku a tak sme strelili len jeden gól. V tretej tretine podal Martin zlepšený výkon, dostal nás pod tlak. Bolo dôležité, že sme ubránili 4-minútovú presilovku a potom ďalšiu. Hráčom ďakujem za bojovnosť, podržal nás brankár Košarišťan.“

MHC Martin – HC'05 iClinic Banská Bystrica (0:1, 0:1, 0:0)

• Góly: 14. Kafka (Tamáši, Ťavoda), 32. Ďatelinka (Tamáši, Bortňák)
  • Rozhodovali: Goga – Návratek, Kacej
  • Vylúčení: 2:6, navyše: Bortňák (Banská Bystrica) 10 minút za napadnutie hlavy a krku
  • Presilovky: 0:0
  • Oslabenia: 0:0
  • 1400 divákov
  • Martin: Corbeil – Tabaček, Salija, Pacalaj, Rantanen, Fabian, Pulli, Rusina, Vyskoč – Rzavský, Heizer, Koyš – Pokrivčák, Galamboš, Murček – Surovka, Dokšin, Ambroz – Jurášek, Dírer, Poliaček
  • Banská Bystrica: Košarišťan – Mikuš, Ďatelinka, Maione, Wishart, Mihalík, Matuškin, Ťavoda – Hickmott, Surový, Kafka – Truchno, Bortňák, Bezúch – Andrisík, Češík, Róth – Ferleťák, Tamáši, Valent

Pozrite si v našej foto a videogalérii originálne zábery, natočené k novej sezóne baranov!