Michal Majer Hokej

Barani roztrhali žilinských vlkov

Banskobystrickí hokejisti to v tejto sezóne na žilinský tím nevedia. Z doterajších piatich vzájomných stretnutí prehrali až štyri a preto ani dnešné stretnutie 46. kola extraligy nemalo jasného favorita. Bystričania však tentokrát nenechali nič na ná

MsHK DOXXbet Žilina – HC'05 Banská Bystrica 1:6 (1:3, 0:0, 0:3)

Góly: 12. Vala – 10. Hlinka, 16. Lažo, 19. Tománek, 49. Tománek, 52. Hvila, 57. Rumpel

Rozhodovali: Baluška – Brath, Jankovič, vylúčení: 2:3, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:1, 1153 divákov

Obe mužstvá vstúpili do zápasu opatrne. Ojedinelé príležitosti v prvej polovici úvodného dejstva nepremenili Rataj a na druhej strane ani Weissmann. V 10. minúte po individuálnej akcii Tománka brankár Laco puk vyrazil a Hlinka ho z dorážky poslal do siete. O 120 sekúnd na to však predviedol Vala nádherný samostatný prienik a zakončením pomedzi betóny Fedora vyrovnal. O malú chvíľu mohol strhnúť vedenie späť na stranu baranov Lažo, po úniku ale zakončil len do žrde. V 16. minúte sa ten istý hráč už nemýlil a strelou z uhla prekvapil strážcu domácej svätyne. Pred sirénou pridali barani aj tretí gól, keď Hlinkov pokus dorazil do odkrytej brány Tománek.

V úvode prostrednej časti roztočila elitná formácia Žiliny kolotoč, ale Kokavec s Hreusom nedokázali namieriť puk ponad ležiaceho Fedora. V polovici duelu pri prečíslení dvoch proti jednému Tománek poslal Weissmannovi príliš dlhú prihrávku a Laco zasahovať nemusel. V 33. minúte sa po chybe obrany vlkov ocitol sám pred bránou Hvila, no zoči-voči domácemu gólmanovi neuspel. Na druhej strane nedokázal zužitkovať prihrávku Valu Stupka a namieril puk mimo pravej žrde.

V prvých sekundách záverečnej časti sa po prihrávke Devečku ocitol sám pred bránou Stupka, ale nedokázal nájsť voľný priestor vo Fedorovom postoji. Na druhej strane sa po prečíslení nepresadil ani Lažo. V 49. minúte unikol v oslabení Tománek a strelou pomedzi betóny Laca zaznamenal svoj druhý presný zásah v stretnutí. O 180 sekúnd žilinská obrana pozabudla na Hvilu, ktorý nikým nekrytý vyhnal Laca z brány. Na jeho miesto prvýkrát v seniorskom drese nastúpil Johanes. Aj on však musel loviť puk zo svojej siete, keď ho v 57. minúte prekonal Rumpel a uzavrel na konečných 1:6.

Hlasy trénerov:

Július Pénzeš, tréner Žiliny: „Súper nás dnes vyškolil z hokejovej moderny. Jeho skúsenosť sa prejavila najmä v prvej a tretej tretine. Aké-také kritériá naša hra zniesla len v druhej časti. Neviem, či hráčom zväzuje ruky i nohy nejaká tréma. Nedokážeme streliť gól, naopak, presné zásahy súpera nás položia. Súperovi k víťazstvu gratulujem. Nás čaká dlhá robota. Musíme veľa pracovať, ale nič iné nám neostáva.“

Vladimír Országh, asistent trénera Banskej Bystrice: „My sme veľmi radi, že sme tu vyhrali. Potrebovali sme Žilinu poraziť, lebo s ňou máme v tejto sezóne zlú bilanciu. S výsledkom sme spokojní. Spravili sme však obrovské množstvo chýb, ktoré sa nám opakujú každý zápas. Máme teda stále na čom pracovať. Výsledok 6:1 je krásny, ale nezodpovedá priebehu hry.“