Michal Majer Hokej

Barani prišli o jeden bod 30 sekúnd pred koncom

Hokejisti Banskej Bystrice nastúpili v 3. kole extraligy proti veľkému rivalovi zo Zvolena. Vo vyrovnanom zápase dlhú dobu viedli Barani o jeden gól, avšak pol minúty pred koncom riadneho hracieho času dokázali hostia vyrovnať po obrovskej chybe bran

HC'05 Banská Bystrica – Hkm Zvolen 2:1 sn

Góly: 02:10 1:0 10 Roman Tománek (19 Michal Hudec) v presilovke 59:30 1:1 19 Juraj Faith (25 Marek Haščák, 33 Peter Pucher)

Rozhodujúci samostatný nájazd premenil Tománek Rozhodovali: Gašparík – Snášel, T. Orolin, vylúčení: 9:8, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, striedania: 2030 divákov

Zostavy:

HC'05 Banská Bystrica:Šimo­novič – Kolba, Bambúch, Cebák, Cuník, Vizváry, Vantroba, Kubka – M. Hudec, M. Hlinka, J. Sýkora – A. Bezák, R. Paľov, Macejka – Rumpel, Češík, Kútny – Tománek, Hamrák, Vartovník

Hkm Zvolen: Škrečko – L. Čierny, Juraško, T. Bokroš, Hranáč, J. Valach, Hraško, Vosátko, Ďaloga – Barinka, P. Pucher, Chovan – Kovář, M. Haščák, Faith – Baláž, Otčenáš, Škoda – Leskovjanský, M. Jurík, Zuzin

Pohronské derby začali domáci aktívne a už v 40. sekunde nebezpečne zaútočila prvá domáca formácia. Hlinkovu delovku ešte nebezpečne dorážal z ľavej strany Michal Hudec, ale Škrečko odolal. V 2. minúte po Hranáčovom vyhodení puku hrali domáci prvú presilovku. Hudec ideálne našiel krížnou prihrávkou Tománka, ktorý bez prípravy trafil do horného rohu – 1:0. V 4. min sa aktívny Tománek opäť ocitol v šanci, ale zoči-voči brankárovi tentoraz neuspel. Hostia dostávali domácich pod tlak najmä v presilovkách. V 6. min Šimonovič zneškodnil dve strely Čierneho. O štyri minúty po zaváhaní obrany korčuľoval na domácu bránku M. Haščák, ale Šimonovič si aj so šťastím s nebezpečnou akciou poradil.

V druhej tretine diváci gól nevideli, blízko však k nemu mali oba tímy. V 32. min Leskovjanský po hluchej desaťminútovke zblízka neprekonal Šimonoviča. Z protiútoku Tománek pripravil v trme-vrme šancu Češíkovi, ktorý prekonal Škrečka, ale gól padol do posunutej bránky, takže skóre sa nemenilo. V 33. min z tesnej blízkosti pohrozil Ján Sýkora, ale hostia zasiahli aj cenu faulu. V 38. min hostia pri početnej výhode nebezpečne zakombinovali, ale Peter Pucher z dobrej pozície trafil iba výstroj dobre postaveného Šimonoviča.

Dramatické stretnutie prinieslo v tretej tretine najbojovnejší hokej, ale bez vyložených príležitostí. Nepriaznivé skóre velilo hosťom v záverečnej časti útočiť, ale ich snaha končila na pozornej obrane. Hostia 81 sekúnd pred koncom odvolali brankára Škrečka. Tománek mohol 40 sekúnd pred koncom rozhodnúť, ale obrancovia jeho strelu zastavili. Krátko na to došlo k chybe Šimonoviča, ktorý neudržal puk a Faith poľahky vyrovnal. Päťminútové predĺženie rozhodnutie neprinieslo a tak prišli na rad trestné strieľania. Piaty nájazd rozhodol Roman Tománek, ktorý sa tak stal hrdinom v banskobystric­kom drese.

Milan Staš, tréner HC'05: „Ukázalo sa, že derby nemá favorita. Bol to viac boj, ako hra. Po prvom góle sme sa zamerali na obranu, čo nám vychádzalo. Boli sme veľmi blízko pri cieli, ale žiaľ, stala sa chyba, ktorú súper potrestal. V záverečných minútach, keď mal súper tlak, nám veľmi chýbali skúsenosti zraneného Mira Hlinku.“

Ernest Bokroš, tréner Zvolena: „Vytvorili sme si šance, ale nedokázali sme ich využiť. Nedať celý zápas gól, to sme si nezaslúžili. Gól tridsať sekúnd pred koncom by som nazval ako cena útechy. S prístupom hráčov som spokojný, bolo to dobré stretnutie s obrovským nasadením, diváci si mohli prísť na svoje.“