Marcel Páleš Hokej

Barani naložili Žiline šestku: Domáci im nevsietili ani jediný gól

Nemaznali sa s nimi. Pred hľadiskom domácich naložili Žiline šesť gólov a súperovi nedovolili vsietiť ani jediný. Podľa asistenta trénera Baranov Bystričania takýto zápas po prehre v Martine potrebovali.

Ilustračný obrázok k článku Barani naložili Žiline šestku: Domáci im nevsietili ani jediný gól

V úvode stredoslovenského derby hrali obidve mužstvá v rovnovážnom stave. V 3. min unikol center prvého útoku Kafka a ponad ľavé plece prekonal Mikoláša – 0:1. Podobná situácia, čo sa týka vylúčení, bola aj na konci prvej desaťminútovky, ale obe mužstvá nevyužili početnú výhodu. V 13. min sa ocitol White sám pred Mikolášom, no nebol úspešný. Ten istý hráč mohol zvýšiť v 14. min pri vylúčení Kallu, ale ani tentoraz nedal.

Pohotový vstup do druhej tretiny

Banskobystričania mali úspešný vstup do druhej tretiny, keď hneď po buly sa dostal k puku Kadura a pohotovou strelou druhýkrát prekonal domáceho gólmana – 0:2. Žilinský brankár sa vyznamenal v 24. min, keď po prihrávke Melanda kryl strelu Handlovského.

V 26. min Buc dostal okrem dvoch minút aj desať za napadnutie hlavy a krku. Banskobystričania početnú prevahu po 57 sekundách aj využili, keď strelu Saracina tečoval Bambúch – 0:3. Žilina mohla skorigovať pri dvojnásobnom vylúčení Kaduru, ale to sa jej nepodarilo. V závere druhej časti zaujala len strelecká príležitosť domáceho Valáška v 38. min, Kafkov samostatný nájazd o minútu neskôr zlikvidoval Mikoláš.

Najvyššia prehra domácich

V tretej tretine sa hralo len vo veľmi vlažnom tempe. Až v 47. min domáci kapitán Drevenák vyskúšal pozornosť Kalembu. Na začiatku 50. min unikol rýchly Macík a odrazený puk od Mikoláša Lunter dopravil do prázdnej bránky – 0:4. V 53. min mali Žilinčania možnosť streliť aspoň kontaktný gól pri vylúčení Zošiaka. Strely Tomasa a Valáška kryl hosťujúci gólman. Tri minúty pred koncom stretnutia opäť unikol Macík a jeho únik zužitkoval Zigo – 0:5.

V predposlednej minúte Kadura už len spečatil najvyššiu prehru domácich v aktuálnej sezóne – 0:6. Banskobystričania po tretí raz zvíťazili nad Žilinou.

MsHK DOXXbet Žilina – HC‘05 Banská Bystrica 0:6 (0:1, 0:2, 0:3)

• Góly: 3. Kafka (Bambúch, Saracino), 21. Kadura, 27. Bambúch (Saracino, Handlovský), 50. Lunter (R. Macík, Macháček), 57. Zigo (R. Macík, Lunter), 59. Kadura (M. Hudec, Rosandič)
  • Vylúčení: 4:5 na 2 min, navyše: 25. Buc (Žilina) 10 min za napadnutie hlavy a krku,
  • presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0,
  • rozhodovali: M. Novák – Holienka, Junek,
  • 1095 divákov
  • Zostava Žiliny: Mikoláš – Ostrčil, Leško, Niník, M. Šterbák, Bajaník, Rúfus, 41. Slota – D. Buc, Klouda, R. Tomas – Valášek, Kalla, T. Varga – Drevenák, Linet, Macejka – od 41. min Schroner
  • Banská Bystrica: Kalemba – Bambúch, Saracino, Macháček, Rosandič, Styk, Zošiak, Meland – Kafka, White, Handlovský – M. Hudec, Heizer, Kadura – R. Macík, Zigo, Lunter – D. Hegyi, Matúš Chovan, Dolník

Hlasy po zápase:

Jan Neliba (tréner Žiliny): „Súper bol lepší, v zápase dominoval, dal góly, my nie. Mali sme niektoré šance, ale tie sme nepremenili. Po dvoch víťazstvách sme odohrali zlý zápas, čo mrzí. Hráči nepodržali brankára Mikoláša, ktorý si jediný z nášho mužstva zaslúži absolutórium. Chcem pogratulovať súperovi k víťazstvu.“

Miroslav Chudý (asistent trénera Banskej Bystrice): „Dnes sme odohrali dobrý zápas. V prvej tretine sme mali dosť šancí a mohli streliť viac ako jeden gól. V druhej časti sme poľavili smerom dopredu, paradoxne, že zo siedmich striel sme dali dva góly. Do tretej tretiny sme nastupovali s náskokom a snahou udržať výsledok. V závere sa nám však podarilo využiť rýchle protiútoky, čo nám trochu uľahčil aj súper. Víťazstvo po prehre v Martine nás teší, potrebovali sme ho.“

Zdroj: Webnoviny.sk