Jakub Forgács Hokej

Barani na Liptove nezaváhali. Prestrieľali súpera a natiahli šnúru víťazstiev

Bystrickí hokejisti zatiaľ neohrozene kraľujú tabuľke Tipsport ligy. O ďalšie body do zbierky sa pokúsili zabojovať na Liptove!

Ilustračný obrázok k článku Barani na Liptove nezaváhali. Prestrieľali súpera a natiahli šnúru víťazstiev
5

Do zápasu vstúpil aktívnejšie domáci, ktorí sa po pokusoch Ri. Hunu a Nádašdiho do vedenia nedostali. Na opačnej strane Bystričania udreli z prvej vážnej šance, keď Surový v 9. minúte nedal po individuálnom prieniku šancu Križanovi. O necelé štyri minúty mohli domáci vyrovnať, ale svoje kvality v bráne potvrdil Bacashihua. V 17. minúte počas presilovky o jedného hráča pohrozil od modrej Maione, ale Križan bol na správnom mieste.

Útočným hokejom sa líder tabuľky prezentoval aj v druhej tretine. V 27. minúte zaujala strela Surového, ale mikulášsky brankár bol proti. Skóre na Liptove sa menilo v 33. minúte, keď Higgs od modrej pálil presne. Netrvalo dlho a domáci znížil na rozdiel jedného gólu, keď už o necelé dve minúty sa pred bránou presadil Vybíral. V záver druhej tretiny hostia ešte pohrozili, keď si so zakončeniami Lunteru a Higgsa Križan poradil.

V úvode tretej tretiny domáci vyrovnali, keď sa po presnej prihrávke od Urama nemýlil M. Sukeľ. V 45. minúte to vyskúšal Lištiak, ale brankár hostí Liptákov do vedenia neposlal. Skóre sa menilo na opačnej strane, po tom čo zaváhanie v domácej obrane trestal gólom Higgs. Zverenci Róberta Spišáka sa snažili vyrovnať, ale pokus Mezovského pokryl Bacashihua, naopak v 54. minúte Sersenov nahodený puk skončil za chrbtom Križana. V poslednej minúte sa z ľavej strany snažil presadiť Ro. Huna, ale po jeho strele sa skóre nemenilo.

Hlasy po zápase

Róbert Spišák, tréner Liptovského Mikuláša: „O lepší výsledok nás pripravila individuálna chyba za stavu 2:2. V situácii, keď sme mali vyhodiť puk z pásma, sa tak nestalo, naši obrancovia medzi sebou nezvládli prihrávku a z toho pramenil tretí gól súpera. Do tej doby sme proti favoritovi hrali vyrovnaný zápas. Prajem veľa šťastia Bystrici v play off.“

Vladimír Orságh, tréner Banskej Bystrice: „Naplnilo sa to, čo sme od zápasu očakávali. Bol to ťažký a náročný zápas proti húževnatému súperovi. Sme radi za víťazstvo, pretože vždy pred play off si chceme vytvoriť, čo najlepšiu pohodu.“

MHK 32 Liptovský Mikuláš – HC 05 iClinic Banská Bystrica 2:4 (0:1, 1:1, 1:2)

• Góly: 34. Vybíral (Cibák), 42. M. Sukeľ (Uram, SJ. ukeľ) – 9. Surový (Hickmott), 33. Higgs (Majeský), 48. Higgs (Handzuš, Skalický), 55. Sersen (Higgs)
  • Rozhodovali: Lauff, Jura – Korba, Riš
  • Vylúčení: 3:3
  • Presilovky: 0:0
  • Oslabenia: 0:0
  • 1310 divákov
  • Liptovský Mikuláš: Križan – Luža, Stehlík, Nádašdi, Mezovský, Bagin, Burzala, Kadlubiak, Moravčík – Kriška, Ro. Huna, Ri. Huna – Uram, M. Sukeľ, J. Sukeľ – Lištiak, Cibák, Vybíral – Kabáč, Piatka, Laco
  • Banská Bystrica: Bacashihua – Maione, Wishart, Sersen, Kubka, Mihalik, Carlsson, Rosandič, Majeský – Hickmott, Surový, Buc – Lunter, Bortňák, Kafka – Skalický, Higgs, Handzuš – Matoušek, Češík, Lamper