Barani bodovali pod Dubňom. Žilinčanom nastrieľali päťku a zvíťazili

Po výhre v Nitre čakal baranov zápas pod Dubňom. Ako sa im darilo na žilinskom ľade?

Ilustračný obrázok k článku Barani bodovali pod Dubňom. Žilinčanom nastrieľali päťku a zvíťazili
5

Duel vlkov proti majstrovským baranom začal v dobrom tempe. Útočné akcie sa striedali na oboch stranách a nasadenie nechýbalo ani jednému tímu. Hostia mali o niečo viac šancí, ale Brittain so Surovým Tomeka neprekonali, na druhej strane Lassila vyriešil všetky šance Žiliny. V 11. minúte sa do obrovskej šance dostal po prihrávke od Švihálka Rogoň, ale nekrytý nedokázal zblízka prekonať Lassilu. Rovnako dopadol aj Pospíšil, ktorý sa v závere 15. minúte rútil od modrej sám na gólmana baranov, no bekhendové zakončenie mu nevyšlo. Na konci 17. minúty išli hostia predsa len ako prví do vedenia, keď Faille nabil spoza bránkovej čiary Asselinovi a ten z prvej spomedzi kruhov nedal Tomekovi šancu. O necelé dve minúty poslal hostí do dvojgólového vedenia Giľák a vlci potom nevyužili výhodu prvého vylúčenia v zápase.

Vo zvyšku presilovky domáci nedokázali na hostí v úvode druhej tretiny nič vymyslieť a celkovo sa im hra nedarila. V 25. minúte si presilovku vyskúšali aj hráči majstra a vyšla im parádne. Po 33 sekundách napriahol od modrej Aliu a jeho projektil skončil za Tomekovým chrbtom. O chvíľu sa však ďalšej presilovky dočkali aj vlci a tentoraz v nej znížili, keď Tvrdoň prekonal Lassilu. Gól domácich nakopol k lepšiemu výkonu, za čo si vyslúžili aj potlesk a podporu divákov, ale v ďalšej početnej výhode už hosťujúceho gólmana neprekonali. Žilinčania sa snažili neustále zakončovať z každej pozície, hostia však dobre bránili a hrozili aj nebezpečnými akciami ako pred koncom druhej tretiny Asselin.

Tretiu tretinu začali domáci náporom, ale Pospíšil v šanci proti Lassilovi neuspel. Následne sa museli domáci brániť presilovke, ktorú barani zahrali dobre, no domácim pomohlo aj šťastie a Tomek podržal svoj tím v hre o body. V polovici tretiny však bol aj on bezmocný, keď hostia dobre zakombinovali v útočnom pásme a Brittain zvýšil už na 4:1. Zdalo sa byť rozhodnuté, lenže v následnej presilovke sa opäť presadil Tvrdoň a vykresal nádej pre Žilinu. Domácich však o chvíľu pribrzdilo v rozlete vylúčenie Handlovského na 2+10 minút a päť minút pred koncom spečatil výhru majstra pod Dubňom Hrnka, ktorý sa peknou sťahovačkou uvoľnil a následnou strelou bekhendom prekonal Tomeka. Záver sa už len dohrával a barani si tak pripísali do tabuľky tri body.

Petr Rosol, tréner Žiliny: „Zápas nebol taký jednoznačný ako hovorí výsledok. Bohužiaľ nás trápi produktivita. Mali sme na začiatku prvej tretiny tri gólové šance, ale nedali sme ani jednu. Súper bol dnes ďaleko efektívnejší, dal päť gólov a zaslúžene vyhral.“

Vladimír Országh, tréner Banskej Bystrice: „Videli sme zaujímavý zápas z oboch strán. Začali sme dobre, viedli sme 2:0, ale urobili sme zopár chýb a za stavu 3:1 sme ponúkli súperovi niekoľkými zlými rozhodnutiami šancu na zníženie. Našťastie, podržal nás vtedy brankár a súperovi sme nedovolili priblížiť sa na rozdiel gólu, aby na nás mohol vyvinúť väčší tlak. Chalanov treba pochváliť, až na pár momentov sme podali solídny výkon. V Žiline sa hrá ťažko, pre nás sú to dôležité body z vonku. Ďakujem chlapcom a prajem všetkým fanúšikom všetkých klubov šťastné a veselé Vianoce.“

MsHK DOXXbet Žilina – HC'05 iClinic Banská Bystrica 2:5 (0:2, 1:1, 1:2)

• Góly: 27. M. Tvrdoň (L. Kozák, R. Hruška), 51. M. Tvrdoň (Mazanec) – 17. Asselin (Faille), 19. Giľák (Hohmann), 26. Aliu (Hohmann), 50. Brittain (T. Surový, Hrnka), 56. Hrnka (Ďatelinka)
  • Rozhodovali: D. Konc, Müllner – Krajčík, M. Orolin
  • Vylúčení: 3:6, navyše: Handlovský (Žilina) 10 minút za nešportové správanie, presilovky: 2:1
  • 887 divákov.
  • Žilina: Tomek – Juraško, L. Kozák, Poulin, Mazanec, Chaloupka, Mendrej, Meliško, Mich. Roman – Pospíšil, Handlovský, Klimenta – J. Jurík, R. Hruška, M. Tvrdoň – Stupka, Holovič, Konečný – Rogoň, Húževka, Švihálek
  • Banská Bystrica: Lassila – Ďatelinka, Kubka, Rosandič, Delisle, Sedlák, Aliu, Košecký – Brittain, T. Surový, Hrnka – Bartánus, Bubela, Hohmann – Asselin, Faille, Giľak – Andrisík, Češík, Kabáč – P. Valent