Banskobystrickí hokejisti nastúpili proti náročnému súperovi, Slovanu Bratislava. Tím KHL mal duel od začiatku pod kontrolou, no dlho sa nedokázal presadiť. V posledných minútach na ľade nechýbala ani potýčka hokejistov.

Ilustračný obrázok k článku Atraktívne stretnutie Baranov so Slovanom: Záver zápasu okorenila šarvátka hokejistov
Zdroj: Webnoviny.sk

Hokejisti Slovana Bratislava zvíťazili v piatkovom prípravnom zápase v Brezne nad HC ´05 Banská Bystrica 4:1. Tím Kontinentálnej hokejovej ligy mal duel od úvodu pod kontrolou, ale dlho sa nevedel presadiť. V závere prvej časti hry otvoril skóre kapitán Banskej Bystrice Michal Hudec, ktorý sa presadil zblízka pri presilovke. Favorit o výsledku rozhodol v prvej desaťminútovke druhej tretiny.

V 23. min sa presadil osamotený Rok Tičar, potom dostal priestor na skórovanie Ladislav Nagy a v 28. min upravil na 3:1 Mário Bližňák. Bratislavčania kontrolovali duel a nepúšťali domácich do veľkých šancí. V 53. min upravil na konečných 4:1 strelou z prvej po vhadzovaní Vladimír Mihálik. Záver duelu spestrila menšia šarvátka medzi Michalom Hudecom a Liborom Hudáčkom, v ktorej mal navrch dnes už bývalý hráč Slovana.

HC '05 Banská Bystrica – HC Slovan Bratislava 1:4 (1:0, 0:3, 0:1)

• Góly: 20. M. Hudec (Ľ. Andrej) – 23. Tičar (L. Hudáček), 27. Nagy (Baranka), 28. Bližňák (Bartovič), 53. V. Mihálik (White)