Michal Majer Hokej

Ako zo zlého sna...

Ani druhý zápas play-off banskobystrickým hokejistom nevyšiel. Napriek tomu, že až dvakrát vyhrávali, nedokázali udržať tesné vedenie a po domácich zápasoch prehrávajú šokujúco 0:2. Baranom nepomohlo ani vypredané hľadisko a nezostáva im nič iné ako

HC'05 B. Bystrica – HKM Zvolen 3:4 (1:1, 1:2, 1:1)

Góly: 15. Hvila (Tománek), 27. Lažo (Weissmann), 49. Češík (Bambúch, Kútny) – 18. Juraško (Chovan), 39. Méry (Trochta, Ďaloga), 40. Baláž (L. Jurík, Juraško), 51. Kovář (Baláž)

Vylúčení 7:8, navyše Bokroš (Zvolen 5+DKZ za napadnutie hlavy a krku, presilovky 2:2, v oslabení 0:0, zmeny: 51. bez Kubku – 49. bez Hraška, 49.-50. Kristín za Škrečka a Škrečko za Kristína, 3411 divákov. Stav série 0:2.

Druhé štvrťfinále pripomínalo dosť prvé, no vývin skóre sa prelieval iným spôsobom. Tentoraz do vedenia išli v 15. min domáci, ktorí obľubovali najmä presilovky a oba góly počas dvoch tretín strelili pri početnej prevahe, tak ako všetky tri v prvom štvrťfinále deň predtým. Hvilova úspešná dorážka v 15. min po tom, čo brankár Škrečko betónom vyrazil strelu Tománka, mala dodať domácim krídla, no nestalo sa. Namiesto, aby zatlačili výraznejšie, umožnili pozorne hrajúcim Zvolenčanom pomerne rýchlo vyrovnať. V 18. min Juraško krásne tečoval v presilovke strelu Chovana do vinkľa a bolo jasné, že zápas skĺzne opäť do rovnocennej naťahovačky o každý jeden gól.

V druhej tretine sa zdalo, že iniciatívu prevzali trochu domáci, najmä keď Lažo v presilovke od modrej poslal presný prízemný forhend k ľavej žŕdke Škrečka. Koniec druhej tretiny zapôsobil na domácich divákov ako zlý sen. Najskôr Méry v 39. min pri prečíslení nešpekuloval s prihrávkou, ale rovno puk napálil pod žŕdku a o 58 sekúnd neskôr Baláž v presilovke sa v dorážke nemýlil a spustil studenú sprchu na domácich.

Pred záverečnou tretinou bolo otázne, koho priebežný stav viac zmobilizuje. Na jej začiatku sa nechal vylúčiť domáci Lažo, Zvolenčania však hrali úsporne, opatrne, bez väčšej snahy usadiť sa v pásme. V 45. min po faule Bokroša na Hvilu začala päťminútová presilovka ‚baranov‘ s obrovskou šancou zvrátiť skóre a aspoň vyrovnať. Zo zúfalstva, keď nevedeli dlho nájsť recept na ucelenú akciu, ich vytrhol Češík po Bambúchovej strele od modrej a už tradičnom dorazení puku. O niečo vyše minútu neskôr však všetko bolo inak, po Balážovej nahrávke sa nemýlil v 51. min zblízka Kovář a vytrestal tým najlepším spôsobom nerozhodnosť domácej obrany. Záverečná ofenzíva sa niesla u ‚baranov‘ v znamení kŕča a všeobecnej mobilizácie síl, no nervozita bola pre nich priveľkým pánom. Definitívne mohol zápas rozhodnúť Otčenáš šesť minút pred koncom, nebyť jeho strely vedľa v čistej šanci. Presne 1:38 pred koncom si šiel na trestnú lavicu sadnúť zvolenský Méry, 30 sekúnd pred koncom začala power play domácich, Šechný netrafil trestuhodne prázdnu bránku a nečakaná katastrofa pre domácich nadobudla reálne kontúry.