Akciami nabitý víkend v Bystrici. 10 najväčších lákadiel v kocke

Neviete, čo s voľným časom? Vybrali sme pre vás desiatku akcií. Kam všade sa počas víkendu oplatí skočiť v Bystrici?

Jakub Forgács

HARMÓNIA FESTIVAL ZDRAVIA A KRÁSY

19. – 20. mája, Hotel Lux

Chcete vedieť, čo je pre vaše telo dobré a ako vyzerať ešte krajšie? Navštívte veľké podujatie zdravého životného štýlu.

ALEKO, IOLANTA

19. mája o 18:30, Štátna opera

Jednodejstvová opera o vášnivej láske a žiarlivosti medzi Alekom a krásnou cigánkou a lyrická opera v jednom dejstve o nevidiacej princeznej Iolante a silnej vôli, ktorá ju uzdraví.

KING OF THE GYPSY DANCE a CIGÁNSKI DIABLI

19. mája o 19:00, Aula Beliana

Ak ste tiež milovníkom horúcich cigánskych rytmov, v Bystrici si onedlho rozhodne prídete na svoje. Koncertovať pod Urpínom budú King of the Gypsy Dance a Cigánski Diabli.

KEMPING STORY

19. mája o 19:00, Aula SZU

Komédia o živote nielen okolo nás. Život je rýchly, práca stresujúca, vzťahy komplikované. Chcelo by to konečne nájsť si na seba čas. A kde inde, ako v lone panenskej prírody. Vtáci spievajú, potok zurčí, človek obnovuje sily.

FALLGRAPP TOUR 2017 – BANSKÁ BYSTRICA

19. mája o 20:00, Záhrada – Centrum nezávislej kultúry

Po mimoriadne úspešnom prvom albume „Rieka“ ktorý dostal mnoho ocenení, skupina Fallgrapp v marci vydala svoj druhý album „v hmle“. Spolu s ním vyráža na koncertné turné kde predstaví live verzie skladieb z oboch štúdiových albumov.

STREET CULTURE GRAFFITI JAM

20. mája o 9:00, ihrisko na Rudohorskej

Umenie môže mať rôzne podoby. Na bystrickom sídlisku vás o tom presvedčia šikovní writeri. Nechystajú sa ničiť, ale tvoriť!

ŽI A NECHAJ ŽIŤ 2017

20. mája o 9:00, ŠZŠ, Ďumbierska

4. ročník celoslovenského stretnutia rodín s deťmi s autizmom a inými komunitami. Pripravený je pestrý program so športovými aj zábavnými aktivitami, ako aj terapie s odborníkmi.

DEŇ RODINY

20. mája o 10:00, Park pod Pamätníkom SNP

Obľúbené podujatie s hrami pre celú rodinu, športovými a zábavnými aktivitami, pri ktorých prežijete zábavu a zažijete spoločnú radosť.

NOC MÚZEÍ A GALÉRIÍ 2017

20. mája, Múzeá a galérie v Banskej Bystrici

Všetci milovníci tajomna a kultúry si opäť prídu na svoje. Do obľúbenej Noci múzeí a galérií, ktorá so sebou prináša poriadne pestrý program sa zapojili aj mestá Banská Bystrica a Zvolen.

CELOSLOVENSKÉ STRETNUTIE ZBERATEĽOV ZNÁMOK, MINCÍ, POHĽADNÍC, TELEFÓNNYCH KARIET, MAGNETIEK

21. mája o 8:00, Dom Slovenského misijného hnutia

Patríte tiež k zberateľom známok či mincí? Potom si rozhodne nenechajte ujsť návštevu celoslovenského stretnutia zberateľov v Bystrici.

Pozrite si v priloženej fotogalérii krásy Bystrice, nafotené mladým fotografom!

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Odporúčame