360. Radvanský jarmok predo dvermi. Kompletný PROGRAM podujatie za podujatím

Udalosť roka je čochvíľa tu! Bystričania aj cezpoľní sa už nevedia dočkať obľúbeného Radvanského jarmoku. Čo všetko so sebou prinesie tento rok?

Jakub Forgács

Jedinečný jarmok zapísaný do Reprezentatívneho zoznamu nehmotného kultúrneho dedičstva Slovenska vo svojom 360. ročníku opäť zaplní ulice centra Banskej Bystrice. Návštevníci sa od štvrtku 7. septembra do nedele 10. septembra 2017 môžu tešiť na bohatý kultúrny program, tradičný trh remesiel, jarmočné kulinárske špeciality, ale ešte oveľa viac.

Stánky s ľudovo-umeleckými výrobkami a ďalšie predajné stánky nájdete na Námestí Štefana Moysesa, Námestí SNP, Lazovnej ulici, Dolnej ulici (už od štvrtka 14:00, v piatok od 10.00 do 20.00, v sobotu od 9.00 do 20.00 a v nedeľu od 9.00 do 16.00). Stánky s pohostinskými a reštauračnými službami budú na Námestí Štefana Moysesa, Dolnej ulici, Štefánikovom nábreží a Hronskom predmestí (vo štvrtok od 14.00 do 2.00, v piatok od 9.00 do 2.00, v sobotu od 9.00 do 2.00 a v nedeľu od 9.00 do 16.00). Zábavné atrakcie zaplnia Štefánikovo nábrežie, Hronské predmestie a Námestie Slobody od štvrtka do nedele (od 9.00 do 24.00).

PROGRAM 360. RADVANSKÉHO JARMOKU

Štvrtok 7. septembra

Radnica – Foyer

  • 17.00 – Vernisáž výstavy Radvanský jarmok včera, dnes a zajtra

Piatok 8. septembra

Radvanský Kaštieľ – exteriér

  • 14.00 – Verklikár Harry – pozvánka na Radvanský jarmok

Námestie SNP

  • 15.00 – Ako sa Gašpar takmer stal kráľom – Kočovné Divadlo z domčeka
  • 16.00 – Musica temporis antiqvi – Hudba dávnych čias
  • 17.00 – V premenách času – Slávnostný otvárací ceremoniál
  • 17.40 – Banda – Jedinečná slovenská world music
  • 19.00 – Tak plynie čas – Galaprogram k 60. výročiu vzniku FS Urpín
  • 20.30 – Radvanský v premenách – Šľachtický rod Radvanský – Vizuálna show
  • 21.00 – Relu & The Zuralia orchestra /RO/ – Balkánske rytmy a pódiová show

Barbakan

  • 11.00 – My sme valasi – M. Čupka, M. Fiľo, P. Majerík, D. Mudrák
  • 12.00 – Sokoliari kráľa Svätopluka – Ukážky výcviku dravcov
  • 12.30 – Remeslo má zlaté dno – Rozhovory s remeselníkmi
  • 13.00 – Na pastiersku nôtu – Gajdoš Ľ. Tatarka-Čalamach a jeho nasledovníci
  • 14.00 – Pozdravy zo sveta – Detské zahraničné súbory v rámci festivalu Na Baňu klopajú
  • 15.30 – Vlado Homola a Jeho priatelia – Pocta k jubileu ľudového speváka
  • 16,30 – Varešková volenka – Oživenie tradície
  • 17.00 – Fónka a Tónka z Gramofónie – Rozprávka divadla Harry Teater
  • 18.00 – Stupy – banské zariadenie – Rozhovor o stupoch a odlievaní
  • 18.30 – Banícka Krampampula – opäť ožíva! – Starohorský banícky spevokol

Sprievodný program pri Barbakane od 13.00 do 19.00:

  • Do dreva vyryté – ručná výroba variech a korýt
  • Pokus o slovenský rekord vo výrobe najväčšieho koryta
  • Urobte si varešku – tvorivé dielne pre dospelých
  • Stupy – rekonštrukcia historického zariadenia na drvenie banského výťažku
  • Tvorivé dielne UMB
  • Sokoliari kráľa Svätopluka

Sobota 9. septembra

Námestie SNP

  • 11.00 – Volnij Don – Sólisti Donského kozáckeho zboru
  • 12.00 – Na Baňu klopajú – 10. ročník medzinárodného festivalu detského folklóru, galaprogram
  • 14.00 – Selčianka – Koncert dychovej hudby
  • 15.00 – Popoludnie s vašou Slovenkou
  • 17.00 – Pozdrav z Dolnej zeme – Folklórny súbor Šalgotarján /HU/
  • 18.00 – Zďaleka i zblízka – Na Baňu klopajú – detské folklórne súbory zo zahraničia
  • 19.00 – Balkansambel – Energické rytmy balkánskej hudby
  • 20.00 – Janka Kozáková & Mukatado – Koncert banskobystric­kej kapely
  • 21.30 – Jana Kirschner – Prvá dáma slovenskej hudobnej scény

Barbakan

  • 10.00 – Klauniáda s bábkami – Tomáš Plaszky – Divadlo v kufri
  • 11.00 – Minikurz animácie – Bábkové divadlo na Rázcestí
  • 12.00 – Jarmočný verklík 13.30 – Pocta banskobystrickým bábkarom – J. Hamar a I. Gontko
  • 13.30 – Dobrú chuť, vlk! – Bábkové divadlo na Rázcestí
  • 15.00 – Swingujúce marionety – Divadlo Herce a Loutky /CZ/
  • 16.00 – Minikurz animácie – Bábkové divadlo na Rázcestí
  • 16.30 – Mravoučné príbehy tetky Betky – Teatro Neline
  • 17.30 – Gašparko – Teatro Carnevalo J. Hamara – tradičné maňuškové divadlo
  • 19.00 – Don Šajn alebo Márnotratný syn – Bábkové divadlo Tyjátr, I. Gontko

Sprievodný program pri Barbakane od 11.00 do 19.00:

  • Drevená krása – ručná výroba variech a korýt
  • Urobte si varešku – tvorivé dielne pre dospelých
  • Stupy – rekonštrukcia historického zariadenia na drvenie banského výťažku
  • Tvorivé dielne UMB
  • Bystrický erb – tavenie liatiny v kopulovej peci
  • Sokoliari kráľa Svätopluka

Park pod Pamätníkom SNP

  • od 10.00 do 16.00 Folklórne hry – Netradičná zábava s FS Urpín

Nedeľa 10. septembra

Námestie SNP

  • 11.00 – Pinoochio – Bábkové divadlo na Rázcestí
  • 12.00 – Zblízka i zďaleka – Hostia festivalu Na Baňu klopajú, spevácka skupina Šafolka
  • 13.00 – Mozart show – Sláčikové kvarteto Danube MonARCHI
  • 14.00 – Poďakovanie remeselníkom
  • 14.30 – Zahrajte mi túto – Folklórny súbor Partizán

Barbakan

  • 10.00 – Pytačky – Rozprávka, Spoločnosť veselých šermiarov Cassanova
  • 11.00 – Sokoliari kráľa Svätopluka – Ukážky výcviku dravcov
  • 12.00 – Na pastvinách – Pastierske hudobné nástroje v podaní Ľ. Tatarku – Čalamacha
  • 12.30 – Vyhodnotenie pokusu o slovenský rekord vo výrobe najväčšieho koryta
  • 12.45 – Stupy – jednoduchosť technického génia, oslava vynaliezavosti ťažiarov
  • 13.00 – Starohorský banícky spevokol Haliar
  • 14.00 – Vrchári – Vlado Homola a jeho hostia

Sprievodný program pri Barbakane od 11.00 do 14.00:

  • Drevená krása – ručná výroba variech a korýt
  • Urobte si varešku – tvorivé dielne pre dospelých
  • Tvorivé dielne UMB

Pozrite si v priloženej fotogalérii zábery z minuloročného 359. Radvanského jarmoku!

Zdroj: Dnes24.sk

Odporúčame