Michal Majer Basketbal

11!

Toľko zápasov trvá séria banskobystrických basketbalistov, počas ktorej na svojej palubovke nenašli premožiteľa! Po ďalšiu prehru do zbierky si prišiel aj vicemajster z Nitry, ktorý síce obsadil po základnej časti prvé miesto, ale na neuveriteľnú dom

**ŠKP Banská Bystrica – BK SPU Nitra 79:74 ** (20:20, 38:38, 57:54)

[color=#ff0000]­Stav série 2:2[/color] // Trestné hody:// 22/36 (61%) – 16/22 (73%) 2 body: 27/48 (56%) – 28/64 (44%) //Trojky:// 3/12 (25%) – 2/14 (14%) //Fauly:// 21 – 25 //Technické chyby:// 1 – 0

//Doskoky:// 25 – 31 //Zisky:// 2 – 9 //Bloky:// 4 – 1 //Straty:// 15 – 10

BB: Rendla 18 (1), Dorazil 16, Cvitanović 15, Grznár 14 (1), Hovaňák 4 (Marchyn 5 (1), Körner 5, Velčić 2, Koczkáš 0, Immink 0), technická chyba: Cvitanović (23. min)

NR: Montgomery 22, Bosák 13, Grafs 12, Moore 5 (1), Votroubek 0 (Vido 11 (1), Erwin 5, Žiak 4, Lehman 2), vyfaulovaní: Erwin (28. min), Grafs (38. min)

//Rozhodovali:// Tomáš Lukáč, Peter Karniš, Dušan Bohucký, 400 divákov

Diváci pod Urpínom mali možnosť vidieť mimoriadne vyrovnaný zápas, v ktorom rozhodovali maličkosti, bojovnosť tímov a v mnohých prípadoch milimetre pri poskakovaní lopty po okraji obruče. Typický play-off zápas dvíhal divákov najmä v závere zo sedadiel a opäť potvrdil obrovskú silu bystrických basketbalistov na domácej palubovke.

V samotnom zápase diváci veľké bodové trháky nevideli. V úvode sa síce domáci dostali do štvorbodového vedenia, ale hostia dokázali veľmi rýchlo vyrovnať a následne obrátiť stav. Aj to však len kozmeticky, keďže takmer celý polčas nenarástol rozdiel medzi tímami na viac ako 4 body. Jediný raz sa Nitrania od Bystrice vzdialili na 6 bodov, ale aj tento stav trval len krátkych 13 sekúnd. Prvý polčas sa preto niesol najmä v naháňaní sa za každým bodom. Mierne navrch mali hráči spod Zobora, ktorý boli hlavne v druhej štvrtine častokrát o krok pred Bystričanmi. Prvá časť hry však nakoniec skončila spravodlivou remízou 38:38.

Ani v druhom polčase sa obraz hry príliš nezmenil. Napriek tomu sa skóre pre zmenu obrátilo v prospech ŠKP a Nitra sa dostala do pozície, kedy musela neustále doťahovať párbodové vedenie domácich. Mimoriadne vyrovnaná hra oboch tímov však dávala tušiť, že rozhodovať sa bude v záverečných sekundách. Tak aj bolo! Ešte 52 sekúnd pred koncom svietil na tabuli nerozhodný stav 74:74. Domácemu Velčićovi sa však podarilo streliť dôležitý kôš, ktorým posadil ŠKP na koňa, z ktorého už Bystričania nezosadli. Z následného protiútoku totiž hostia loptu do koša nedopravili a po zisku lopty ozdobil ďalší domáci víťazný zápas záverečnou čerešničkou Maroš Rendla.

Záverečný zápas série odohrajú banskobystrickí basketbalisti v stredu v Nitre. Pokúsia sa tam zlomiť mimoriadne nepriaznivú štatistiku, keď v tejto sezóne vyhrali vonku len jediný zápas! Podporiť ich v tom môžu aj fanúšikovia, pre ktorých klub pripravuje výjazd do Nitry. Odchod autobusu je stanovený v stredu 06.04.2010 o 16:00 spred ŠH Dukla na Štiavničkách, avšak za podmienky naplnenia kapacity autobusu, tzn. 40 miest. Je preto potrebné čo najskôr sa záväzne prihlásiť e-mailom na skpbb@centrum.sk alebo na mobile 0917 75 26 76 s uvedením mena a telefónneho čísla. Príspevok na dopravu tam a späť je spolu 3,00 €/osobu, pričom účastníci si sami zakúpia vstupenku na zápas – v Nitre je jednotné vstupné 2,00 €. Autobus odchádza po naplnení stanoveného minimálneho počtu 40 účastníkov, najneskôr však presne o 16:00.